Jakub Wędrowycz truje w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 07:55
W radiowej Jedynce wysłuchać można było wybranych fragmentów dwóch opowiadań Andrzeja Pilipiuka: "Czortek" i "Duch" z tomu "Trucizna".
Audio
Sławomir Orzechowski czyta Lektury Jedynki
Sławomir Orzechowski czyta "Lektury Jedynki"Foto: Wojciech Kusiński/PR

"Trucizna", czyli efekt precyzyjnego połączenia 14 składników zwartych i dynamicznych oraz jednego o rozszerzonych gabarytach i wysokiej liczbie atomowej. Roztwór mocno nasycony likworem wędrowyczowskim. Dymi, syczy, parska i klnie... Wchodzi w reakcję z alkoholem, barwi papierek lakmusowy na kolor gumofilcowy. Nie posiada atestu PZH. Masowa produkcja rusza w listopadzie.
Tak czytamy na oficjalnej stronie autora. W tym tomie śledzimy przygody legendarnego Jakuba Wędrowycza, który znowu zatruje czytelników swoim porażającym dowcipem, śmiechem i czarami oraz, o czym wiedzą wielbiciele dziadygi, specyficznym zapachem...
Wędrowycz powraca dzięki żonie autora, która tak długo wierciła mu dziurę w brzuchu , aż uległ - ku uciesze licznej rzeszy fanów.
Zapraszamy do wysłuchania wybranych fragmentów dwóch opowiadań Andrzeja Pilipiuka: "Czortek" i "Duch" z tomu "Trucizna". Czyta Sławomir Orzechowski.

Zobacz więcej na temat: zatrucie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najlepszy duński kryminał

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2012 14:04
Przemysław Bluszcz czyta wybrane fragmenty powieści Jeanette Obro Gerlow i Ole Tornbjerga "Krzyk pod wodą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krwawy i tajemniczy "Kaznodzieja" w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 11:00
Ma niespełna 40 lat i jest piękną kobietą, która odniosła wielki sukces mimo dość kontrowersyjnego stwierdzenia: "odczuwam przyjemność, gdy wymyślę coś krwawego…".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rutkowski w świecie Adamczyka

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 20:53
"Pożądanie mieszka w szafie" to debiut literacki Piotra Adamczyka - dziennikarza i poety. Wybrane fragmenty książki były prezentowane na antenie radiowej Jedynce w interpretacji Rafała Rutkowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wioskowy łazęga powraca

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 11:28
Jakub Wędrowycz, najpopularniejszy bohater stworzony przez Andrzeja Pilipiuka, powraca w nowym tomie opowiadań "Trucizna". A jego powrót ucieszył nie tylko kobiety preferujące facetów w stylu "ze śmietnika", ale wiele innych pań i panów.
rozwiń zwiń