Jacek Kleyff o sobie samym

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 20:28
W "Lekturach Jedynki" wybrane fragmenty książki "Rozmowa" Jacka Kleyffa. Czytają Jacek Kleyff i Zbigniew Krajewski, który wcielił się w rolę Kazimierza Malinowskiego, przeprowadzającego tytułową rozmowę z poetą i kompozytorem.
Audio
Fragment okładki książki Rozmowa
Fragment okładki książki "Rozmowa" Foto: Wydawnictwo Czarne/ mat. prom.

Książka o słynnym bardzie i poecie, współtwórcy Salonu Niezależnych, ma formę wywiadu-rzeki. Wyłania się z niej biografia legendarnego artysty, a przede wszystkim wyjątkowego człowieka. 

>>Posłuchaj piosenek najważniejszych bardów czasów PRL-u na kanale "Piosenki Niezależnych"<<

Jacek Kleyff ucieka wprawdzie przed odpowiedzią na pytanie "jak w sobie poetę odkrył", mówi za to o muzyce, historii, polityce, religii, filozofii, dobrych i złych milicjantach, przeżyciu pokoleniowym, głębokiej ekologii, wegetarianizmie, polskich jabłkach, bananach z importu, lęku wysokości, szyszkach i zdobywaniu szczytów, a nawet o bębenku z koziej skóry...

Patronem "Rozmowy" jest radiowa Jedynka.

Czytaj także

Orhan Pamuk – pisarz naiwny i sentymentalny

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 08:57
- Staram się pisać powieści, które będą się ludziom podobały. Przede wszystkim takie, jakie sam chciałbym przeczytać – mówi słynny turecki pisarz Orhan Pamuk, jeden z gości 4. Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były oficer wywiadu opisuje działania tajnych służb

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 15:15
Vincent V. Severski, piszący pod pseudonimem były oficer polskiego wywiadu, opowiada o swojej nowej książce "Niewierni". Wbrew powieściom, gdzie fabuła została całkowicie zmyślona, Severski pisze o tym, co przeżył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tolkien - jednych fascynuje, innych irytuje

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 13:00
Pisząc książkę o hobbicie Tolkien wcale nie myślał o wydaniu jej drukiem. Pisał ją po to, żeby czytać ją synom na dobranoc przy kominku. Jak baśń.
rozwiń zwiń