X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Potyczki z Freudem

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 10:24
Taki tytuł nosi książka Tomasza Stawiszyńskiego, filozofa i publicysty. Autor odważnie wylicza w niej psychoterapeutyczne mity i piętnuje wielbioną bezkrytycznie psychologię.
Audio
Zygmunt Freud
Zygmunt FreudFoto: Max Halberstadt/Wikipedia/domena publiczna

Okładka
Okładka książki "Potyczki z Freudem"

Czy ciężkie doświadczenia z dzieciństwa naprawdę w tak ogromnym stopniu determinują nasze przyszłe życie? Czy powinniśmy bezwarunkowo wybaczać tym, którzy nas skrzywdzili? Czy zdrowie i siła są zawsze dobre, a choroba i słabość złe? Czy we współczesnym świecie najlepiej radzą sobie psychopaci? Te i inne przewrotne pytania stawie w swej książce Tomasz Stawiszyński.

Autor przekonuje zarazem, że współczesna kultura i psychoterapia promują ideał człowieka niemożliwy do zrealizowania w praktyce. Czasem depresja, chaos, a nawet zdrada nie są czymś, co trzeba bezwzględnie eliminować. Odpowiednio zrozumiane czynią życie głębszym i wartościowszym, choć niekoniecznie łatwiejszym. Łatwość życia – którą obiecują dzisiaj różni terapeuci albo coachowie – to kolejny mit, bo dążenie do niej wzmacnia tylko problemy, jakich zwykle chcemy się pozbyć.

"Potyczki z Freudem. Mity, pułapki i pokusy psychoterapii" to pozycja obowiązkowa, szczególnie w czasach kryzysu.

Wybrane fragmenty książki Tomasza Stawiszyńskiego czyta Grzegorz Kwiecień.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak