Szwedzka prawniczka na tropie kolejnej zbrodni

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 08:36
"W ofierze Molochowi" to kolejna część bestsellerowej serii kryminalnej szwedzkiej pisarki Asy Larsson. Jaką zagadkę główna bohaterka książki, Rebeca Martinsson będzie rozwiązywać tym razem? Szczegóły w "Lekturach Jedynki" o 20.50.
Fragment okładki książki W ofierze molochowi
Fragment okładki książki "W ofierze molochowi"Foto: materiały promocyjne

Pewnej niedzieli we własnym domu zostaje bestialsko zamordowana starsza kobieta. Siedmioletni wnuk zmarłej, Marcus, odnajduje się w pobliskim lesie. Zszokowany, nie potrafi wyjaśnić, co się stało.
Wkrótce okazuje się, że nad rodziną chłopca ciąży fatum. W dziwnych okolicznościach zmarli prawie wszyscy jego krewni. Pradziadek został rozszarpany przez niedźwiedzia, a ojciec śmiertelnie potrącony przez nieznanego kierowcę. To nie może być zwykły przypadek...

Rusza śledztwo, którym kieruje prokuratorka Rebeka Martinsson. Podstępem dochodzenie odbiera jej jednak cyniczny karierowicz, prokurator Carl von Post, który robi wszystko, by pojawić się na pierwszych stronach gazet. Rebeka, wściekła, sama udziela sobie urlopu i… zaczyna szukać mordercy na własną rękę. Tymczasem chłopiec też jest w niebezpieczeństwie. Fatum z przeszłości odżywa...

Jak zakończy się ta historia? Na wybrane fragmenty powieści "W ofierze Molochowi" zapraszamy od poniedziałku do piątku o 20.50 do "Lektur Jedynki". Czyta Marcin Perchuć.

Zobacz więcej na temat: lektury jedynki