Przejmująca historia Bogusława Meca

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 10:00
W "Lekturach Jedynki" pierwsza biografia Bogusława Meca - piosenkarza, artysty plastyka i kompozytora. Książka ta nie jest opowieścią o estradzie, o piosenkach i piosenkarzach.
Audio
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 1.
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 2.
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 3.
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 4.
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 5.
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 6.
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 7.
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 8.
  • Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 9.
Bogusław Mec
Bogusław MecFoto: źr. boguslawmec.pl

Prowadziła go pod rękę. Żeby nie upadł. Nogi miał słabe, zanikające mięśnie. Korytarz był wąski, przypominał tunel. "Jeszcze piętnaście kroków" - powiedziała. Szli tak dwie minuty. W pokoju stała kanapa.

/

"Muszę odpocząć". - Usiadł i złapał się za brzuch. Nie mógł opanować kaszlu. Zawiązała mu buty, zapięła spodnie. Wszedł Adam, przyjaciel: Jolu, czy on zdaje sobie sprawę?. Spojrzała na niego tylko, bo co miała powiedzieć? Że Boguś nigdy nie słuchał? Potem Adam zawrócił do drzwi: Idę wszystko przygotować. Zostali sami. Przytuliła jego głowę, instynktownie, z miłości. "Wkładam ci tabletkę do kieszeni. Weź, jak będzie bolało". "Nie chcę morfiny, Jolu. Ludzie czekają".

Pierwsza biografia Bogusława Meca - piosenkarza, artysty plastyka i kompozytora. Książka ta nie jest opowieścią o estradzie, o piosenkach i piosenkarzach. To przejmująca historia człowieka, który od najmłodszych lat musiał walczyć o akceptację. Kochał i niszczył. Budził podziw i zrażał do siebie innych. To także zapis niezwykłej i trudnej miłości do żony, która przez długie lata wyciągała go z różnych piekieł. Życie Bogusława Meca było ciekawsze niż jego twórczość - mówią bliscy. Piosenkarz, który zasłynął utworem "Jej portret", nie akceptował wad ani u siebie, ani u innych. Istnieje tylko czerń i biel - powtarzał.
Fragmenty książki Macieja Wasielewskiego "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" czytał Paweł Królikowski.

Czytaj także

Nawet agenci Interpolu mogą mieć dość

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 09:47
W "Lekturach przed północą" zapraszamy na debiutancką powieść Leonarda Rosena "Głosy chaosu". To trzymający w napięciu kryminał, którego głównym bohaterem jest inspektor Henri Poincaré. Czyta Adam Ferency.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Losy Elżbiety, najsilniejszej królowej od czasów Kleopatry

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 09:15
Lady Colin Campbell, dzięki swojej wiedzy historycznej, a także bliskim kontaktom z osobami, które świetnie poznały tajemnice królewskiej rodziny, opowiada o najbardziej niezwykłej kobiecie z dynastii Windsorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żywe trupy": jeśli lubisz się bać, słuchaj przed północą

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 13:08
- Tak naprawdę ten komiks nie jest o zombie, lecz o ludzi, którzy przeżyli. Im dalej w las, tym ważniejsze stają się interakcje między ludźmi - powiedział w Jedynce producent radiowego słuchowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przerażający sekret nocnego Paryża

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 07:07
Kolejny mroczny thriller autora bestsellerowej "Trylogii Zła"! "Requiem otchłani" to drugi po "Upiornym zegarze" tom przygód pisarza Guya de Timée.
rozwiń zwiń