Przejmująca historia Bogusława Meca

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 10:00
W "Lekturach Jedynki" pierwsza biografia Bogusława Meca - piosenkarza, artysty plastyka i kompozytora. Książka ta nie jest opowieścią o estradzie, o piosenkach i piosenkarzach.
Audio
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 1.
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 2.
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 3.
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 4.
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 5.
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 6.
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 7.
  • "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 8.
  • Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" - odcinek 9.
Bogusław Mec
Bogusław MecFoto: źr. boguslawmec.pl

Prowadziła go pod rękę. Żeby nie upadł. Nogi miał słabe, zanikające mięśnie. Korytarz był wąski, przypominał tunel. "Jeszcze piętnaście kroków" - powiedziała. Szli tak dwie minuty. W pokoju stała kanapa.

/

"Muszę odpocząć". - Usiadł i złapał się za brzuch. Nie mógł opanować kaszlu. Zawiązała mu buty, zapięła spodnie. Wszedł Adam, przyjaciel: Jolu, czy on zdaje sobie sprawę?. Spojrzała na niego tylko, bo co miała powiedzieć? Że Boguś nigdy nie słuchał? Potem Adam zawrócił do drzwi: Idę wszystko przygotować. Zostali sami. Przytuliła jego głowę, instynktownie, z miłości. "Wkładam ci tabletkę do kieszeni. Weź, jak będzie bolało". "Nie chcę morfiny, Jolu. Ludzie czekają".

Pierwsza biografia Bogusława Meca - piosenkarza, artysty plastyka i kompozytora. Książka ta nie jest opowieścią o estradzie, o piosenkach i piosenkarzach. To przejmująca historia człowieka, który od najmłodszych lat musiał walczyć o akceptację. Kochał i niszczył. Budził podziw i zrażał do siebie innych. To także zapis niezwykłej i trudnej miłości do żony, która przez długie lata wyciągała go z różnych piekieł. Życie Bogusława Meca było ciekawsze niż jego twórczość - mówią bliscy. Piosenkarz, który zasłynął utworem "Jej portret", nie akceptował wad ani u siebie, ani u innych. Istnieje tylko czerń i biel - powtarzał.
Fragmenty książki Macieja Wasielewskiego "Bim bam bom, mogę wszystko. Historia Bogusława Meca" czytał Paweł Królikowski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nawet agenci Interpolu mogą mieć dość

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 09:47
W "Lekturach przed północą" zapraszamy na debiutancką powieść Leonarda Rosena "Głosy chaosu". To trzymający w napięciu kryminał, którego głównym bohaterem jest inspektor Henri Poincaré. Czyta Adam Ferency.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Losy Elżbiety, najsilniejszej królowej od czasów Kleopatry

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 09:15
Lady Colin Campbell, dzięki swojej wiedzy historycznej, a także bliskim kontaktom z osobami, które świetnie poznały tajemnice królewskiej rodziny, opowiada o najbardziej niezwykłej kobiecie z dynastii Windsorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żywe trupy": jeśli lubisz się bać, słuchaj przed północą

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 13:08
- Tak naprawdę ten komiks nie jest o zombie, lecz o ludzi, którzy przeżyli. Im dalej w las, tym ważniejsze stają się interakcje między ludźmi - powiedział w Jedynce producent radiowego słuchowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przerażający sekret nocnego Paryża

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 07:07
Kolejny mroczny thriller autora bestsellerowej "Trylogii Zła"! "Requiem otchłani" to drugi po "Upiornym zegarze" tom przygód pisarza Guya de Timée.
rozwiń zwiń