Prawdziwa historia Jerzego Kosińskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 11:16
Biografię pisarza napisał Jerome Charyn zainspirowany barwną historią życia Polaka. Jej fragmenty czyta na antenie radiowej Jedynki Szymon Bobrowski.
Audio
Jerzy Kosiński
Jerzy KosińskiFoto: MDCarchives/Wikipedia

Napisana barwnym językiem, momentami absurdalna, chwilami brutalna powieść o Jerzym Kosińskim, zaskakuje niczym sam autor "Malowanego ptaka".

Książka "Jerzy Kosiński", to przyprawiająca o zawrót głowy podróż między Nowym Jorkiem i Florencją, Moskwą i Londynem. To także historia żydowskiego chłopca, który musi stracić tożsamość, aby przeżyć. Dlatego już na zawsze pozostanie wyobcowany - bez względu na środowisko i szerokość geograficzną.

Wśród niezwykłych scenografii książki pojawiają się m.in. wykwintne przyjęcia w nowojorskich wyższych sferach, których ulubieńcem był przez pewien czas "Jurek”, spotkania z angielską rodziną królewską, plan zdjęciowy filmu "Wystarczy być”, nocny Harlem i mieszkanko Kosińskiego na Manhattanie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Losy Elżbiety, najsilniejszej królowej od czasów Kleopatry

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 09:15
Lady Colin Campbell, dzięki swojej wiedzy historycznej, a także bliskim kontaktom z osobami, które świetnie poznały tajemnice królewskiej rodziny, opowiada o najbardziej niezwykłej kobiecie z dynastii Windsorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przerażający sekret nocnego Paryża

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 07:07
Kolejny mroczny thriller autora bestsellerowej "Trylogii Zła"! "Requiem otchłani" to drugi po "Upiornym zegarze" tom przygód pisarza Guya de Timée.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejmująca historia Bogusława Meca

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 10:00
W "Lekturach Jedynki" pierwsza biografia Bogusława Meca - piosenkarza, artysty plastyka i kompozytora. Książka ta nie jest opowieścią o estradzie, o piosenkach i piosenkarzach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W kleszczach lęku". Strach się bać

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 13:42
"W kleszczach lęku" to gotycka powieść wybitnego amerykańsko-brytyjskiego pisarza, krytyka i teoretyka literatury, Henry'ego Jamesa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryminalny wątek w karierze Andrzeja Chyry

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 15:09
Zapraszamy do słuchania pasjonującej lektury. "Burza słoneczna" Asy Larsson ukazała się pod patronatem radiowej Jedynki, a jej fragmenty na naszej antenie czytał Andrzej Chyra.
rozwiń zwiń