Najnowsza powieść autora "Oskara i pani Róży"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 12:40
"Małżeństwo we troje" to najnowsza książka Erica-Emmanuela Schmitta, najchętniej czytanego w Polsce francuskiego pisarza. Wybrane fragmenty powieści czytał w Jedynce Mariusz Benoit.
Mariusz Benoit
Mariusz BenoitFoto: Grzegorz Śledź/PR

Okładka
Okładka książki "Małżeństwo we troje"/Wyd. Znak

Eric-Emmanuel Schmitt: dzieci nie uciekają od rzeczywistości >>>

Była zrozpaczona, gdy opuścił ją tak nagle. Pozostawiona sama sobie, bezbronna. Nowy mężczyzna miał jej pomóc zapomnieć o przeszłości i otworzyć nowy rozdział. Jednak dręcząca myśl o tym, kim był jej poprzedni mąż, nie dawała im jednak spokoju. To ona kładła się cieniem na całym ich wspólnym życiu.

Lektury Jedynki >>>

W swej najnowszej książce Eric-Emmanuel Schmitt z właściwą sobie wnikliwością i finezją opowiada o głęboko ukrytych uczuciach, niewidocznych znakach wodnych odciskających się na naszych relacjach z najbliższymi.

Wybranych fragmentów powieści "Małżeństwo we troje" można było słuchać w "Lekturach Jedynki".

materiały promocyjne/pg

Czytaj także

Prawdziwa historia Jerzego Kosińskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 11:16
Biografię pisarza napisał Jerome Charyn zainspirowany barwną historią życia Polaka. Jej fragmenty czyta na antenie radiowej Jedynki Szymon Bobrowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mur, który oddziela nas od wszelkiej odmienności, nosimy w sobie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 08:08
"Dziewczynko, roznieć ogieniek" Martina Šmausa. Powieść, laureatka dwóch nagród literackich, jest wynikiem fascynacji autora losami Romów we współczesnym świecie (tytułem jest pierwszy wers starej cygańskiej pieśni). Od poniedziałku do piątku po godz. 10:30.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie zapomnij mnie". Gdy Alzheimer upośledza i uzdrawia

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 11:20
David Sieveking, znany filmowiec w unikalny sposób, nie bojąc się groteski i humoru, portretuje tym razem swoją matkę. W książce "Nie zapomnij mnie" pokazuje, jak kobieta, która zapada na chorobę Alzheimera, powoli zapomina o świecie, w którym żyje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eric-Emmanuel Schmitt: dzieci nie uciekają od rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 18:00
- Kiedy dorosły zwierza się komuś ze swojej choroby ta druga osoba odpowiada "z pewnością wyzdrowiejesz". Wyrzucamy śmierć z naszej świadomości, dzieci są w tym dużo bardziej odważne - powiedział w specjalnym wywiadzie dla Jedynki autor "Oskara i pani Róży”
rozwiń zwiń