Polska w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 09:00
Polska wstępuje do Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA - drugiej największej agencji kosmicznej na świecie i ostatniej dużej organizacji europejskiej, której nie byliśmy członkiem.
Audio
ISS
ISSFoto: NASA

To wiadomość z ostatnich dni, na którą od lat czekali polscy naukowcy współpracujący z ESA w ramach umowy stowarzyszeniowej. W  wyścigu po innowacje wyprzedzili nas bliżsi i dalsi sąsiedzi, jak Rumunia i Czechy. Te państwa już czerpią korzyści z członkostwa w ESA.

W audycji o korzyściach wstąpienia Polski do ESA, w szczególności o tych naukowych i technologicznych mówili: prof. Zbigniew Kłos z Centrum Badań Kosmicznych PAN, prof. Piotr Wolański z Politechniki Warszawskiej, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.

Do wysłuchania audycji "Wieczór naukowy" zaprasza Dorota Truszczak.


Czytaj także

Niektóre czarne dziury istniały przed Wielkim Wybuchem

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 00:20
Dwaj naukowcy znaleźli kolejne dowody na to, że nasz Wszechświat jest cykliczny. Przed Wielkim Wybuchem miałby być Wielki Kolaps. A wcześniej inny Wielki Wybuch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie na Wenus - mamy dowód?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2011 17:53
Badania europejskiej sondy Venus Express wskazują, że podobnie jak Ziemia, druga planeta od słońca posiada w atmosferze warstwę ozonową.
rozwiń zwiń