X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 09:00
Polska wstępuje do Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA - drugiej największej agencji kosmicznej na świecie i ostatniej dużej organizacji europejskiej, której nie byliśmy członkiem.
Audio
ISS
ISSFoto: NASA

To wiadomość z ostatnich dni, na którą od lat czekali polscy naukowcy współpracujący z ESA w ramach umowy stowarzyszeniowej. W  wyścigu po innowacje wyprzedzili nas bliżsi i dalsi sąsiedzi, jak Rumunia i Czechy. Te państwa już czerpią korzyści z członkostwa w ESA.

W audycji o korzyściach wstąpienia Polski do ESA, w szczególności o tych naukowych i technologicznych mówili: prof. Zbigniew Kłos z Centrum Badań Kosmicznych PAN, prof. Piotr Wolański z Politechniki Warszawskiej, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.

Do wysłuchania audycji "Wieczór naukowy" zaprasza Dorota Truszczak.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niektóre czarne dziury istniały przed Wielkim Wybuchem

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 00:20
Dwaj naukowcy znaleźli kolejne dowody na to, że nasz Wszechświat jest cykliczny. Przed Wielkim Wybuchem miałby być Wielki Kolaps. A wcześniej inny Wielki Wybuch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie na Wenus - mamy dowód?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2011 17:53
Badania europejskiej sondy Venus Express wskazują, że podobnie jak Ziemia, druga planeta od słońca posiada w atmosferze warstwę ozonową.
rozwiń zwiń