X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcesz zmienić swoje życie? Stosuj metodę małych kroków

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 17:00
Często w Nowym Roku postanawiamy sobie, że będziemy walczyć ze swoimi słabościami, że będziemy aktywni fizycznie, schudniemy lub rzucimy palenie. Ale po kilku dniach jakoś o tym zapominamy.
Audio
  • Chcesz zmienić swoje życie? Stosuj metodę małych kroków
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Dr Adam Kłodecki z Instytutu Psychiatrii i Neurologii tłumaczył w "Naukowym zawrocie głowy”, że jest to "magiczne myślenie”, ale też urokliwe, gdyż pomimo wszystko istnieje szansa, że chociaż część z naszym postanowień zostanie zrealizowana. Przywołał dane, które wskazują, że 80 proc. postanowień Amerykanów jest nieskutecznych, chociaż wiele osób przez kilka miesięcy stara się je realizować. Uznał, że to też ma swoją niebagatelną wartość.

W radiowej Jedynce podkreślił, że niezrealizowane obietnice powodują często spore straty finansowe np. wielu z nas kupuje karnet na siłownię, a później z niej nie korzysta.

Czemu brakuje nam motywacji? Czemu nasz zapał tak często redukuje się do słomianego ognia? Prof. Zbigniew Gaciong z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaznaczył, że często mówimy o jakiejś dacie, od której coś zaczniemy zmieniać. Podkreślał, że nieraz przekonuje swoich pacjentów, że trzeba przyjąć do wiadomości to, że jest nam bardzo trudno zmienić w sposób radykalny nasz styl życia. Zaznaczył, że "przeszkodą” mogą stanowić nawet najbliżsi, którzy np. przyzwyczaili się do danej kuchni. Jego zdaniem także "świat” podsuwa nam różnego rodzaju niekorzystne dla nas zachęty np. żywność wysokokaloryczną, która jest tania i smaczna. Dlatego właśnie warto robić drobne kroki, na to wielu z nas stać, a nie od razu zaklinać się, że zrezygnujemy ze wszystkiego co lubimy, a co nie jest dla nas zdrowe.

Rozmawiali Iwona Szymala i Mariusz Gujski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

2013 będzie tragiczny. I dobrze!

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 11:00
To ma być rok podwyżek. Wzrosną ceny energii elektrycznej, w górę pójdą ceny żywności, tytoniu. Więcej zapłacimy też za wywóz śmieci i za wodę, wzrosną czynsze komunalne. Kierowcy zapewne częściej płacić będą mandaty, bo przybyć ma fotoradarów.
rozwiń zwiń