Jakie tajemnice sztuki miłości posiadły prostytutki?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 20:45
Pomimo upływu lat, na usługi te nie słabnie zapotrzebowanie. Najstarszy zawód świata, czyli prostytucja, od zarania dziejów cieszy się niesłabnącą popularnością. Dlaczego tak się dzieje?
Audio
  • Najstarszy zawód świata (Seksosfera/ Naukowy zawrót głowy/ Jedynka)
Jakie tajemnice sztuki miłości posiadły prostytutki?
Foto: Glow Images/East News

- Ważne są trzy rzeczy. Osoby, korzystające z usług prostytutek otrzymują przyjemność. Zwykle idą w celu zaspokojenia tego typu upodobań, które nie są realizowane albo akceptowane w ich związku. Albo wstydzą się je ujawnić. A trzecia rzecz, która jest dość zaskakująca, to idą by się wygadać. Mówią o swoich związkach, życiu. Ważna jest potrzeba rozmowy – mówił o trzech głównych motywach seksuolog.

Jak dodała niektórzy są ciekawi samych prostytutek, jako kobiet. Jakie są, jak wyglądają. Inni chcą przeżyć z nimi swoją inicjację seksualną. Rzadszym przypadkiem są osoby, które poszukują u nich odwetu na swoich partnerach za zdradę.

Kto był w Pompejach, ten widział m.in. lupanar, czyli dom publiczny. Ten przybytek miłości jak na owe czasy był ogromny i tak projektowany, by mogli z niego korzystać zarówno bogaci, jak i biedni. Panie świadczące usługi seksualne w starożytnym Rzymie zwane były wilczycami. W Naukowym zawrocie głowy tematem w tym tygodniu był najstarszy zawód świata, czyli prostytucja.

W Seksosferze rozmawialiśmy o najstarszym zawodzie świata. Zastanawialiśmy się czy wybór takiej profesji to chęć uszczęśliwiania ludzi, sposób na życie a może potrzeba gwałcenia ogólnie przyjętego porządku moralnego przez wyjątkowo wyrafinowane jednostki. W studiu gościł ekspert - prof. Zbigniew Lew-Starowicz, lekarz psychiatra, psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii.

Audycję prowadził Artur Wolski.

Posłuchaj całej rozmowy!

sm

Zobacz więcej na temat: NAUKA seks

Czytaj także

Ucieczka w internet. Seks w sieci lepiej smakuje?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 14:47
Seks miał być w sieci symbolem wyzwolenia, ale jak się okazało sfera ta zupełnie wymknęła się spod kontroli moralnej i prawnej. Co sprawia, że seks cieszy się taką popularnością w przestrzeni wirtualnej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seks osób niepełnosprawnych: każdy ma prawo do swojej intymności

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 08:40
Osoby chore umysłowo mają prawo do życia intymnego. Ich seksualność jest niezależna od procesów chorobowych. I może mieć również znaczenie prozdrowotne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrada to nie koniec świata? Dziś Polki więcej wybaczają

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 16:08
Wierność najczęściej oznacza deklarację dobrej woli dla ochrony miłości, małżeństwa czy rodziny. Jak twierdzą psycholodzy i seksuolodzy wierność to nie tylko deklaracja ustna, ale wyraz całej osobowości i hierarchii wartości, które posiadamy i wyznajemy.
rozwiń zwiń