Być jak... Napoleon za drzwiami sypialni

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 15:00
- Nie trzeba kończyć uniwersytetu dla kochanków, żeby czerpać przyjemność z seksu - w cyklu "Seksosfera" prof. Zbigniew Lew-Starowicz obalał mity związane z życiem erotycznym.
Audio
  • Ze Zbigniewem-Lwem Starowiczem rozmawiał Artur Wolski (Jedynka/Seksosfera)
Napoleon Bonaparte, portret pędzla Andrei Appianiego (17541817).
Napoleon Bonaparte, portret pędzla Andrei Appianiego (1754–1817). Foto: Wikimedia Commons/Zbiory Kunsthistorisches Museum Wien

Przy okazji przypomniał postać Napoleona I. - Nie był szczególnie obdarzony przez naturę, mimo to kobiety drżały na jego widok - dodał.

Jego zdaniem, ludzie niepotrzebnie ulegają stereotypom, które łączą budowę ciała z seksualną satysfakcją. - Najważniejsze, aby kochankowie zgrywali się pod względem temperamentu i wzajemnych potrzeb - mówił prof. Lew-Starowicz.

Zdaniem gościa radiowej Jedynki, w sprawach seksu podobnie jak w innych dziedzinach życia ważna jest praktyka. - Niektórzy są urodzonymi kochankami. Jednak najczęściej jest tak, że seksu trzeba się nauczyć - wyjaśnił prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem rozmawiał Artur Wolski.

Seksosfera w "Naukowym zawrocie głowy" na antenie Jedynki w każdy poniedziałek tuż po 23.00

sr

Czytaj także

Trudno zaakceptować biseksualizm partnera

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 16:21
- Potrzeba wyłączności bycia kochanym/kochaną jest tak silna, że nie toleruje się konkurencji w uczuciach - mówił w audycji "Seksosfera" prof. Zbigniew Lew Starowicz, psychiatra, psychoterapeuta i ekspert w zakresie seksuologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak i kiedy rozmawiać z dziećmi o seksie?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 18:04
- Właściwy moment jest już w wieku przedszkolnym. Padają wtedy pytania, skąd biorą się dzieci. Jeżeli zostanie nawiązana dobra relacja z rodzicami, a później podtrzymywana, to w okresie dojrzewania dzieci same będą zadawały pytania - mówił w Jedynce profesor Zbigniew Lew-Starowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ucieczka w internet. Seks w sieci lepiej smakuje?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 14:47
Seks miał być w sieci symbolem wyzwolenia, ale jak się okazało sfera ta zupełnie wymknęła się spod kontroli moralnej i prawnej. Co sprawia, że seks cieszy się taką popularnością w przestrzeni wirtualnej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seks osób niepełnosprawnych: każdy ma prawo do swojej intymności

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 08:40
Osoby chore umysłowo mają prawo do życia intymnego. Ich seksualność jest niezależna od procesów chorobowych. I może mieć również znaczenie prozdrowotne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie tajemnice sztuki miłości posiadły prostytutki?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 20:45
Pomimo upływu lat, na usługi te nie słabnie zapotrzebowanie. Najstarszy zawód świata, czyli prostytucja, od zarania dziejów cieszy się niesłabnącą popularnością. Dlaczego tak się dzieje?
rozwiń zwiń