Piotr Cyrwus: Wielkanoc to święta, które przeżywam naprawdę

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2016 17:52
- Staram się, jeżeli tylko nie muszę pracować, przeżyć całe Triduum Paschalne, iść na rezurekcję i spędzić ten czas z rodziną - mówi w radiowej Jedynce aktor i reżyser.
Audio
  • Piotr Cyrwus o przeżywaniu Świąt Wielkanocnych, swojej aktorskiej drodze i reżyserowanych przez siebie "Emigrantach" (Jedynka)
- Pewność reżysera gruntuje aktora w jego pracy - mówi Piotr Cyrwus
- Pewność reżysera gruntuje aktora w jego pracy - mówi Piotr CyrwusFoto: TVP/PAP/Krzyszyof Kurek

Piotr Cyrwus pochodzi z Waksmundy, niewielkiej miejscowości na Podhalu. Dziś aktor często podkreśla przywiązanie do swej małej ojczyzny, ale w młodości - jak sam przyznaje - bardzo chciał się z niej wyrwać. - Nie lubiłem miejscowego folkloru, tradycji i muzyki. Dopiero z wiekiem coraz bardziej wracam do tamtych stron emocjonalnie i myślami. Dziś podejście młodych jest inne. Obok mnie, na Akademii Rolniczej w Krakowie, widzę studentów, którzy chodzą w góralskich strojach - opowiada gość Jedynki.

Jakie tradycje wielkanocne Piotr Cyrwus zapamiętał z rodzinnego domu, kierownikiem którego schroniska chciał zostać w młodości, jakich mistrzów napotkał na swej drodze i dlaczego zdecydował się wyreżyserować "Emigrantów" Sławomira Mrożka w warszawskim Teatrze Polskim, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Święta z radiową Jedynką

Prowadzi: Wojciech Urban

Gość: Piotr Cyrwus (aktor, reżyser)

Data emisji: 28.03.2016

Godzina emisji: 15.15

pg/tj


Czytaj także

„Emigranci” Mrożka w Teatrze Polskim

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 20:20
Warszawski Teatr Polski sięga po klasykę i od 6 czerwca wystawia „Emigrantów” Sławomira Mrożka w reżyserii Piotra Cyrwusa. O spektaklu i przesłaniu zawartym w twórczości Mrożka opowiadali w Polskim Radiu 24 Piotr Cyrwus i aktor Szymon Kuśmider.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Loka przekłada "Fausta" na realia polskiego rock'n'rolla

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 16:00
- "Tańczę sam" opowiada o zaprzedaniu duszy diabłu i próbie wykołowania go - mówią muzycy o nowej piosence, przy której współpracowali z Grzegorzem Skawiński i Piotrem Cyrwusem.
rozwiń zwiń