X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tani drań, Wiesław Michnikowski w szczerej rozmowie z synem

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 19:31
29 września zmarł aktor teatralny, kabaretowy i filmowy Wiesław Michnikowski. Artysta często podkreślał, że nie lubi mówić za siebie i dlatego został aktorem. - Tata nie chciał opowiadać w wywiadach o okupacji i dawnej Warszawie, ale robił to w czasie spotkań rodzinnych - mówił Marcin Michnikowski, syn aktora, w audycji wyemitowanej w kwietniu tego roku.
Audio
  • Wiesław Michnikowski w szczerej rozmowie z synem (Audycja specjalna/Jedynka)
Marcin Michnikowski, syn Wiesława Michnikowskiego
Marcin Michnikowski, syn Wiesława MichnikowskiegoFoto: Jacek Konecki/ PR

Wiesław Michnikowski należy do czołowych postaci polskiego kabaretu i estrady. Całe pokolenia zachwycały się jego piosenkami z Kabaretu Starszych Panów. „Addio, pomidory”, „Mija mi” i „Wesołe jest życie staruszka” czy wreszcie niezapomniany skecz „Sęk” w wykonaniu z Edwardem Dziewońskim. Młodzi bezbłędnie rozpoznają jego głos jako Papę Smerfa. Unik Wiesław Michnikowski należał do czołowych postaci polskiego kabaretu i estrady. Całe pokolenia zachwycały się jego piosenkami z Kabaretu Starszych Panów. "Addio, pomidory", "Mija mi" i "Wesołe jest życie staruszka", czy wreszcie niezapomnianym skeczem "Sęk" w wykonaniu z Edwardem Dziewońskim. Młodzi bezbłędnie rozpoznają jego głos jako Papę Smerfa. Unikający wywiadów i przez ostatnie lata wycofany z życia zawodowego i towarzyskiego, odsłonił się w szczerej rozmowie ze swoim synem, Marcinem. Od przedwojennej Warszawy, przez wspomnienia z aktorskiej garderoby, aż po ostatnie lata./ Wyd. Prószyński i S-ka

Marcin Michnikowski w radiowej Jedynce wspominał, że jego rodzinny dom charakteryzowała duża zażyłość, co rozciągało się również na bardzo serdeczne stosunki z sąsiadami kamienicy przy ulicy Pańskiej, gdzie mieszkali. - Były to kontakty, które dzisiaj są już raczej nie spotykane - podkreślał gość audycji.

Co roku rodzina Michnikowskich spotykała się na śniadanie wielkanocne, dzieliła jajkiem i spożywała tradycyjne potrawy. - Różnie to bywało, bo czasami przyrządzenie jakiegoś dania i zdobycie wędlin czy określonych składników graniczyło z cudem. Pamiętam, że marcepan w naszym dzieciństwie był towarem deficytowym i byli prywaciarze, którzy produkowali produkty marcepanopodobne - opowiadał Marcin Michnikowski.

O ozdobach marcepanowych z fasoli, świątecznych zabawach Michnikowskich, zaszczepianiu genu teatru i przedwojennej Warszawie rozmawialiśmy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna - O wielkanocnych tradycjach, aktorstwie, dawnej Warszawie, kabaretach...

Prowadzi: Wojciech Urban

Gość: Marcin Michnikowski (syn aktora Wiesława Michnikowskiego, biomedyk, autor książki o swoim ojcu)

Data emisji: 17.04.2017

Godzina emisji: 14.13

sm/pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agata Tuszyńska. Sztuka pisania ze zrozumieniem

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 12:00
Pisarka i reporterka Agata Tuszyńska jako dziecko patrzyła na blok i wyobrażała sobie, co dzieje się w poszczególnych mieszkaniach. - Chciałam rozkroić ten dom, by dotrzeć do tajemnic tych ludzi. Coś podobnego robię w swoich książkach - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wychowałem się w trójkącie: kościół, klasztor, posterunek MO"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 10:00
- Rodzice dawali mi przykład. Bo to jest najważniejsze, że jeżeli się ktoś wychowuje w atmosferze, w której ludzie się kochają, gdzie nie ma awantur, gdzie jest wszystko jak należy, to wydaje mu się, że tak powinno wyglądać życie, że ma wyglądać jak należy - mówił Wojciechowi Urbanowi Andrzej Grabowski.
rozwiń zwiń