Andrzej Krauze: bardzo często opowiadam o poważnych sprawach, śmiejąc się

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 13:14
W sobotę Andrzej Krauze otrzyma nagrodę imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Grafik, rysownik, wielokrotny laureat "Złotej szpilki", współpracownik wielu brytyjskich i polskich pism opowiadał w radiowej Jedynce o swojej twórczości.
Audio
  • Andrzej Krauze opowiada o swojej twórczości (W samo południe/Jedynka)
Andrzej Krauze
Andrzej KrauzeFoto: PAP ARCHIWUM/ Andrzej Rybczyński

W poprzednich latach nagroda ta trafiła w ręce między innymi Wojciecha Kilara, Jerzego Kaliny i Jarosława Marka Rymkiewicza. W tym roku otrzymają ją ex aequo grafik i rysownik Andrzej Krauze i jego brat - reżyser i scenarzysta Antoni. W czasie kongresu zostanie zaprezentowany fragment twórczości laureatów. 

Andrzej Krauze mówił w magazynie "W samo południe", że na sprawy polskiej polityki i życia publicznego patrzy z dystansu – ze swojego studia w Londynie. Przyznał, że nieraz jest zdziwiony poziomem debaty w naszym kraju, choćby oskarżeniami o faszyzm.

Zaznaczył przy tym, że jego współpraca w Polsce z prawicowymi mediami, a w Wielkiej Brytanii z centrolewicowymi wynika z tego, że współpracy z różnymi mediami nigdy nie traktował "politycznie".

- Poglądy redaktorów i moich bezpośrednich współpracowników mnie nie interesują, interesuje mnie to, co mogę zaproponować czytelnikom, co mogę im dać od siebie – tłumaczył.

W sobotę (20.05) o godz. 18 w Kordegardzie Andrzej Krauze otworzy wystawę ze swoimi pracami zatytułowaną "Zabawa nie na żarty".

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadził: Jerzy Jachowicz

Gość: Andrzej Krauze (grafik, rysownik)

Data emisji: 19.05.2017

Godzina emisji: 12.16

pp/pg


Zobacz więcej na temat: POLSKA Jerzy Jachowicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak