X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Edyta Jungowska: Wola mojego dzieciństwa, to miejsce romantyczne

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 19:25
- Na Woli były wtedy niskie, kolorowe bloki, pełno zieleni i zdziczałych drzew owocowych, które przepięknie kwitły i pachniały w maju – tak wspomina warszawską dzielnicę w której się wychowała, aktorka Edyta Jungowska.
Audio
  • Edyta Jungowska o dzieciństwie i fascynacji Astrid Lindgren (Miejskie Klimaty/Jedynka)
Edyta Jungowska
Edyta JungowskaFoto: PAP/Stach Leszczyński

Artystka wraca do lat 60-tych i w audycji "Miejskie klimaty" opowiada, że bardzo dużo czasu spędzała na podwórku, bo "wszyscy byliśmy dziećmi z kluczami na szyi".  Największą atrakcją była wierzba płacząca, której gałęzie dotykały ziemi. - Pod tym drzewem cały czas bawiliśmy się. To był nasz dom, taki rodzaj igloo z liści. Graliśmy tam w kapsle i klasy, i wcale nie pamiętam żebym tak chętnie bawiła się w piaskownicy, która również była na naszym podwórku. Był też trzepak koło śmietnika, ale jakoś nikomu nie przeszkadzały te zapachy – mówi Edyta Jungowska. Z żalem dodaje, że "dzisiaj został z tego tylko trzepak, ale wierzby już nie ma, i piaskownicy też".

Edyta Jungowska opowiada także o swoich pasjach artystycznych. Nie ukrywa, że jest aktorką, która lubi pracę dla dzieci, m.in. dlatego założyła wydawnictwo, które przygotowuje książki w wersji audio dla najmłodszych. Aktorka ujawnia również, że jest zafascynowana Astrid Lindgren i literaturą skandynawską. Skąd takie upodobania? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.   

***

Tytuł audycji: Miejskie klimaty z cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Edyta Jungowska (aktorka)

Data emisji: 3.06.2017

Godzina emisji: 23.10

zi 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edyta Jungowska o tym, jakie książki podsuwać dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 16:00
Aktorka dorosłym widzom znana jest z seriali i spektakli teatralnych, a tym młodszym - z audiobooków m.in. o przygodach Pippi Langstrumpf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dla dorosłych, tylko lepiej. O audiobookach dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 18:04
- W dzisiejszym, przesyconym obrazami świecie, obcowanie z książką, zarówno w wersji papierowej, jak i z audiobookami bardzo rozwija dzieci - mówi aktorka Edyta Jungowska.
rozwiń zwiń