22. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 15:42
Prawie 100 gwiazd teatru, kina i muzyki, najlepsze spektakle teatralne, najciekawsze propozycje muzyczne i kultowe filmy, a wszystko w atmosferze wakacyjnego kurortu – to  atrakcje tegorocznego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.  
Audio
  • Martyna Podolska o Festiwalu Gwiazd
  • Martyna Podolska rozmawia z Grażyną Łobaszewską (Muzyczna Jedynka)
Fragment plakatu 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach autorstwa Andrzeja Pągowskiego
Fragment plakatu 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach autorstwa Andrzeja PągowskiegoFoto: materiały prasowie

Na liście gwiazd, które zostawią ślad swojej dłoni w Międzyzdrojach znaleźli się: Justyna Sieńczyłło, Wojciech Wysocki, Janusz Kondratiuk, Beata Poźniak, Iza Kuna, Magdalena Boczarska, Paweł Małaszyński, Edyta Bartosiewicz, Piotr Szwedes, Bartłomiej Topa. Już po raz drugi zorganizowano plebiscyt "Idol Publiczności". Decyzją internautów tytuł przypadł w tym roku Zofii Zborowskiej.

Tradycją Międzyzdrojów stały się jubileusze. W tym roku festiwalowa publiczność będzie świętować podwójnie. 40-lecie pracy artystycznej w Międzyzdrojach będzie obchodzić Andrzej Pągowski, autor wielu festiwalowych plakatów, w tym tegorocznego. Od czterech dekad na scenie jest również Dorota Stalińska. Z tej okazji zaprasza publiczność na specjalny recital.

Teatr to od lat jeden z filarów programowych imprezy. Co w tym roku znalazło się na afiszu, a kto wystąpi na scenie muzycznej? Zapraszamy na codzienne relacje z Międzyzdrojów na antenie radiowej Jedynki.

22. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach trwać będzie do 9 lipca. Imprezie patronuje radiowa Jedynka.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Przygotowała: Martyna Podolska

Godzina emisji: 14.19

mat.prasowe/zi/PG

Czytaj także

Radzimir Dębski: z muzyką w filmie jest duży problem, bo trzeba zrozumieć jej funkcję

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 15:24
- Są filmy mniej lub bardziej muzyczne i trzeba się do tego dostosować – mówił Radzimir Dębski. Kompozytor opowiadał w radiowej Jedynce o kulisach powstawania ścieżki muzycznej do "Sztuki kochania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martyna Jakubowicz i Jan Chojnacki: w bluesie jest prawda

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 16:11
Miłośnicy bluesa już odliczają dni do początku lipca, bo wtedy w Suwałkach odbędzie się jubileuszowy 10. Suwałki Blues Festiwal. Wśród wielu gwiazd zaśpiewa Martyna Jakubowicz.
rozwiń zwiń