Grzegorz Małecki: wycofałem się ze swojego ego

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2017 18:00
Gość audycji jest aktorem Teatru Narodowego, występował też w filmach, zajmuje się dubbingiem i czyta audiobooki. Dał się również poznać jako wokalista - w 2014 roku wraz z Polską Orkiestrą Radiową nagrał pytę "Marmolada na Księżycu".
Audio
  • Grzegorz Małecki o swoim podejściu do życia i aktorstwa (Boże Narodzenie z Jedynką)
Grzegorz Małecki
Grzegorz MałeckiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

W audycji "Boże Narodzenie z Jedynką" opowiedział m.in. o tym, co jest dla niego ważne w życiu: - Jestem już facetem po 40-tce i dużo rzeczy mi się przewartościowało. Nie chcę, żeby zabrzmiało to patetycznie czy banalnie, ale od jakiegoś czasu skupiam się na ludziach, którzy mnie otaczają. I to niezależnie od Bożego Narodzenia, Wielkanocy, urodzin czy imienin - wyjaśniał. - Staram się nie narzucać swojego zdania i swojej osoby innym, zaczyna mnie to krępować. Trochę się wycofałem ze swego ego i dobrze mi to robi, polecam - dodał.

Czy teatr może zmieniać świat, czy jest tylko rozrywką? Jak Grzegorzowi Małeckiemu pracowało się na scenie z własną matką, Anną Seniuk? Także o tym opowiadał nasz gość.

***

Tytuł audycji: "Boże Narodzenie z Jedynką"

Prowadzi: Wojciech Urban

Gość: Grzegorz Małecki (aktor)

Data emisji: 26.12.2017

Godzina emisji: 10.15

mg

Czytaj także

Jacek Borkowski - aktor dzięki mamie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 14:00
- Moja mama kochała teatr, od dziecka prowadziła mnie do opery, choć ja zupełnie nie wiedziałem, o co w niej chodzi - mówił w rozmowie z Jolantą Fajkowską aktor Jacek Borkowski. Artysta przyznaje, że to pasja jego mamy zaczęła "układać jego zawodową drogę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Zelt - wzloty i upadki aktora

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 12:00
- Mój dziadek siłował się na rękę z Dymszą, znał się z Mieczysławą Ćwiklińską, kolegował się blisko z Jerzym Pichelskim, przedwojennym amantem kinowym, przystojniakiem. Dziadek sam nie był aktorem, ale znał się z tymi ludźmi - mówi Piotr Zelt w rozmowie z Jolantą Fajkowską. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Rozmus. Z Podkarpacia do Romy

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 15:00
Aktor, prezenter telewizyjny, konferansjer i wokalista Robert Rozmus opowiedział Jolancie Fajkowskiej o swojej artystycznej drodze - z podkarackiej wsi na deski warszawskich teatrów i przed telewizyjne kamery.
rozwiń zwiń