X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lustro jest nam potrzebne, żeby spojrzeć sobie w twarz

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 14:44
Zapraszamy na spotkanie z ks. prof. Janem Sochoniem – filozofem i poetą. Ostatni tomik jego wierszy nosi tytuł "Strzałka czasu", jest więc bardzo odpowiedni na ten okres, w którym podsumowujemy mijający rok.
Audio
  • Ks. prof. Jan Sochoń o filozofii świata (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
ks. prof. Jan Sochoń
ks. prof. Jan SochońFoto: Polskie Radio

Nawiązując do podtytułu audycji "Po drugiej stronie lustra", profesor zapewnia, że duchowni używają lustra i to nie tylko w łazience. - Lustro jest nam potrzebne, żeby w ogóle spojrzeć sobie w twarz, ponieważ sami bezpośrednio siebie nie ujrzymy - zauważa filozof. Podkreśla, że lustro trzeba też postrzegać, jako pewną metaforę życia, metaforę relacji między ludźmi.

W religii niektórzy myśliciele porównywali aniołów do lustra. - Ponieważ lustro jest łącznikiem między jednym a drugim światem, między światem realnym i tym światem odbitym, ale również realnym - wyjaśnia. Dlatego aniołowie byli uważani za łączników między światem niebiańskim a światem realnym.

A co jest po drugiej stronie lustra? Dlaczego sztuka i pisarstwo są tak ważne? Co było pierwsze - poezja czy powołanie? Czym jest miłość? Posłuchaj całej rozmowy, w trakcie której ks. prof. Jan Sochoń recytuje również wiersze ze swego tomiku poezji.

***

Tytuł audycji: Po drugiej stronie lustra w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Ksiądz profesor Jan Sochoń (poeta, krytyk literacki, filozof, teolog, prof. Zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, kierownik Katedry Kultury, biograf i wydawca pism bł. ks. Jerzego Popieuszki, autor utworów poetyckich, prac naukowych i popularnonaukowych, esejów i haseł encyklopedycznych)

Daty emisji: 29.12.2017

Godzina emisji: 20.11

ag/mg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Budzyński - drugs, rock'n'roll i... Bóg

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 12:00
Tomasz Budzyński - legenda polskiej muzyki rockowej, wokalista, tekściarz i kompozytor takich zespołów jak Siekiera, Armia czy 2Tm2,3 - przez wiele lat błądził i szukał swojej życiowej drogi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsekwencje kulturowe reformacji

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 12:00
- Marcin Luter nie wołał o odnowę Kościoła, tylko o stworzenie czegoś zupełnie nowego - mówi gość audycji "Bez pośpiechu" prof. Grzegorz Kucharczyk.
rozwiń zwiń