X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wieś pływających krów". Jak różni ludzie znajdują wspólny język

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 13:33
Film "Wieś pływających krów" w reżyserii Katarzyny Trzaski opowiada o młodych berlińczykach, którzy dbają o rozwój duchowy, chcą żyć w zgodzie z przyrodą. Uważają, że naturę niezakłóconą cywilizacją, znajdą na pograniczu Polski i Białorusi. - Najważniejsze u Kasi Trzaski jest to, jak różni ludzie znajdują wspólny język i potrafią mimo wszystko, jakoś się porozumieć i żyć obok siebie z wzajemnym szacunkiem – powiedział Artur Cichmiński.
Audio
Kadr z filmu Wieś pływających krów
Kadr z filmu "Wieś pływających krów"Foto: YouTube

KLER-fot.-Bartek-Mrozowski 1200x660.jpg
Robert Więckiewicz i Arkadiusz Jakubik szczerze o rolach w filmie "Kler"

Niemcy przyjeżdżają na wakacje do Polski i wynajmują dom od miejscowego gospodarza, pana Stanisława. Konfrontacja życia w Berlinie z życiem na podlaskiej wsi doprowadza do wielu interesujących sytuacji. - Ostatnio coraz więcej dokumentów zahacza o komedię, chociaż nie są realizowane po to, żeby rozśmieszać. Mają w sobie dużo humoru wynikającego z sytuacji, które pokazują. W żaden sposób nie śmieją się ze swoich bohaterów - zauważył Artur Cichmiński.

- Najważniejsze u Kasi Trzaski nie jest zderzenie dwóch światów, tylko to, jak różni ludzie znajdują wspólny język i potrafią mimo wszystko jakoś się porozumieć i żyć obok siebie z wzajemnym szacunkiem – powiedział gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której zrecenzowaliśmy też filmy m.in.: "Venom", "Nina", "Serce nie sługa". Rozmawialiśmy z reżyserką filmu "Nina" – Olgą Chajdas. Mówiliśmy też o WAMA Film Festiwal z dyrektorem festiwalu Marcinem Bastkowskim.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Olga Chajdas (reżyserka), Marcin Bastkowski (dyrektor festiwalu WAMA Film Festival)

Data emisji: 5.10.2018

Godzina emisji: 21.09

abi/kwh


Czytaj także

Janusz Kondratiuk o relacjach z chorym bratem: zachowałem się po prostu normalnie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 13:55
Film w reżyserii Janusza Kondratiuka "Jak pies z kotem" entuzjastycznie przyjęła publiczność zakończonego 43. FPFF w Gdyni. To opowieść o rodzinie Kondratiuków inspirowana prawdziwą historią.
rozwiń zwiń