Krystyna Gucewicz: dziennikarstwa informacyjnego już nie ma

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 12:04
Krystyna Gucewicz najbardziej znana jako dziennikarka, autorka programów radiowych i telewizyjnych, dziś niejako odcina się od swojej profesji. - Już chyba nawet się wstydzę, że byłam dziennikarką – mówiła w rozmowie z Marią Szabłowską.
Audio
  • Krystyna Gucewicz: dziennikarstwa informacyjnego już nie ma (Twarzą w twarz/Jedynka)
Krystyna Gucewicz
Krystyna GucewiczFoto: Kajetan Tłokowski/Polskie Radio

Jej zdaniem, współcześnie liczy się wyłącznie dziennikarstwo śledcze. - Dziennikarstwo śledcze istnieje, informacyjnego już nie ma, ale nie będę recenzować tego, co mi się nie podoba. Już chyba nawet się wstydzę, że byłam dziennikarką. Cały czas jestem osobą piszącą, tylko co innego - przyznała.

Krystyna Gucewicz wspominała w audycji, że niegdyś dziennikarze mieli duży wpływ na festiwale w Opolu. - Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że mieliśmy gigantyczny wpływ, ale wtedy zupełnie nie zdawałam sobie z tego sprawy. Liczono się z oceną dziennikarza – powiedziała.

Z czego wynika jej stosunek do dawnego, ale i współczesnego dziennikarstwa? Dlaczego Artura Andrusa nazywa jednym ze swoich czterech synów? Takie tajemnice kryją jej notesy? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Twarzą w twarz"

Prowadzili: Maria Szabłowska

Gość: Krystyna Gucewicz (dziennikarka, autorka programów radiowych i telewizyjnych, autorka scenariuszy teatralnych)

Data emisji: 4.09.2018

Godzina emisji: 23.06

abi/kw

Czytaj także

Michał Szpak z marzeniami o dobrej przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 18:46
Michał Szpak ma takie marzenie, żeby zrobić karierę za granicą. Przyznaje, że przełomem dla niego był konkurs Eurowizji. Do tego stopnia, że dorobił się fanów za granicą, którzy przyjeżdżają na jego koncerty do Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nuty dla Ojczyzny 2.0"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 16:33
"Nuty dla Ojczyzny 2.0" to drugi projekt edukacyjno-artystyczny, na który Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu dostało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń