"I odpuść nam nasze długi". Włoska kariera Jerzego Stuhra

- Kiedy dostaję rolę we Włoszech zastrzegam, że muszę grać obcokrajowca, bo to słychać. Nie razi, ale słychać - zdradza aktor w rozmowie z Joanną Sławińską. 
Jerzy Stuhr
Jerzy StuhrFoto: Denis Makarenko/shutterstock.com
O Audycji

Na ekrany kin wszedł włoski film "I odpuść nam nasze długi". Obraz opowiada historię Guido, samotnego technika komputerowego, który po utracie pracy szybko popada w długi, a jedyną osobą, która udziela mu wsparcia jest sąsiad - profesor grany przez Jerzego Stuhra. Będąc na granicy wytrzymałości, gnębiony przez wierzycieli Guido proponuje firmie windykacyjnej odpracowanie długu. Jego przewodnikiem po tym bezlitosnym świecie zostaje Franco, jeden z najskuteczniejszych windykatorów w Rzymie. 

- Kiedy reżyser (Antonio Morabito, przyp.red.) przyjechał do mnie do Krakowa, żeby mnie zaangażować zacząłem go namawiać - poprzez wszystkie moje doświadczenia Dostojewskiego, tych którzy zmagają się z moralnością, etyką, którzy nie mają siły utrzymać kręgosłupa moralnego - że pod postacią tego chłopaka może się kryć coś takiego, że najpierw został zmuszony, ale potem nagle mu się to zaczęło podobać. Zaczął się dowiadywać, że on okrucieństwo ma w sobie - mówi Jerzy Stuhr.Jak film oceniają Joanna Sławińska i Artur Cichmiński? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której krytycy omówili także inne premiery filmowe: "Dziewczyna w sieci pająka", "Halloween", "Siedem lat jednej nocy". W audycji była także mowa o festiwalu filmowym UKRAINA! a Joanna Sławińska rozmawiała z Jane Magnusson, reżyserką fascynującego dokumentu "Bergman - Rok z życia". Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), 

Data emisji: 25.10.2018

Godzina emisji: 21.09

kh

Playlista