X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"I odpuść nam nasze długi". Włoska kariera Jerzego Stuhra

- Kiedy dostaję rolę we Włoszech zastrzegam, że muszę grać obcokrajowca, bo to słychać. Nie razi, ale słychać - zdradza aktor w rozmowie z Joanną Sławińską. 
Jerzy Stuhr
Jerzy StuhrFoto: Denis Makarenko/shutterstock.com
O Audycji

Na ekrany kin wszedł włoski film "I odpuść nam nasze długi". Obraz opowiada historię Guido, samotnego technika komputerowego, który po utracie pracy szybko popada w długi, a jedyną osobą, która udziela mu wsparcia jest sąsiad - profesor grany przez Jerzego Stuhra. Będąc na granicy wytrzymałości, gnębiony przez wierzycieli Guido proponuje firmie windykacyjnej odpracowanie długu. Jego przewodnikiem po tym bezlitosnym świecie zostaje Franco, jeden z najskuteczniejszych windykatorów w Rzymie. 

- Kiedy reżyser (Antonio Morabito, przyp.red.) przyjechał do mnie do Krakowa, żeby mnie zaangażować zacząłem go namawiać - poprzez wszystkie moje doświadczenia Dostojewskiego, tych którzy zmagają się z moralnością, etyką, którzy nie mają siły utrzymać kręgosłupa moralnego - że pod postacią tego chłopaka może się kryć coś takiego, że najpierw został zmuszony, ale potem nagle mu się to zaczęło podobać. Zaczął się dowiadywać, że on okrucieństwo ma w sobie - mówi Jerzy Stuhr.Jak film oceniają Joanna Sławińska i Artur Cichmiński? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której krytycy omówili także inne premiery filmowe: "Dziewczyna w sieci pająka", "Halloween", "Siedem lat jednej nocy". W audycji była także mowa o festiwalu filmowym UKRAINA! a Joanna Sławińska rozmawiała z Jane Magnusson, reżyserką fascynującego dokumentu "Bergman - Rok z życia". Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), 

Data emisji: 25.10.2018

Godzina emisji: 21.09

kh

Playlista