X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Morgane Polański: interesuje mnie cienka linia między przytomnością a szaleństwem

Aktorka Morgane Polański, którą mogliśmy oglądać m.in. w serialu "Wikingowie", postanowiła pójść w ślady ojca i zajęła się reżyserią. W audycji rozmawialiśmy o jej krótkometrażowym filmie "Pieszczota", do którego scenariusz napisała wspólnie z Sereną Jennings. Wśród gości audycji również Jolanta Dylewska, autorka zdjęć do filmu "Ajka" w reżyserii Siergieja Dworcewoja oraz Anna Serdiukow, dyrektor artystyczna 23. Forum Kina Europejskiego.
Aktorka i reżyserka Morgane Polański
Aktorka i reżyserka Morgane PolańskiFoto: PAP/Jacek Turczyk
O Audycji

Film "Pieszczota" opowiada o młodym człowieku uwięzionym w świecie agorafobii, lęku przed przebywaniem w otwartej przestrzeni. Mężczyzna czuje się w pełni szczęśliwy w swoim sterylnym środowisku dopóki za jego oknem nie zacznie się pojawiać czarny kot.

- Na pewno to, co interesuje mnie w tworzeniu filmu to cienka linia między przytomnością a szaleństwem. Opinie o tym, co widzimy wydajemy dość łatwo i szybko, natomiast nie znamy historii, która stoi za tym, co widzimy. Także warto wziąć to pod uwagę – zauważyła Morgane Polański.

- Pomysł na historię zrodził się od artykułu, który zobaczyłyśmy – powiedziała Serena Jennings. - Tu jest bardzo istotny wątek obsesji, pewnych kompulsywno-obsesyjnych zachowań, nerwicy natręctw. Jesteśmy tym zainteresowane - dodała.

W audycji rozmawialiśmy również z Jolantą Dylewską, autorką zdjęć do wielu wybitnych filmów. Współpracuje m.in. z Siergiejem Dworcewojem przy filmie "Ajka". Premiera 30 listopada. To opowieść o młodej Kirgizce, mieszkającej w Moskwie. Jej marzenia zderzają się z okrutną rzeczywistością. Jolanta Dylewska powiedziała, że w opowiedzeniu tak trudnej historii pomogła zimowa sceneria. – Czułam, że ten wszechpotężny żywioł będzie doskonałym tłem do opowiedzenia historii kobiety z kraju słońca, ale również zima jako doświadczenie czysto fizjologiczne będzie bliższa temu stanowi emocjonalnemu bohaterki – przyznała.

Uwagę zwraca perspektywa kamery. - Kamera interesuje się tą kobietą, ale nie zna jej historii. Było jasne, w jaki sposób budować relacje. Kamera nie idzie przed nią, ale za nią. Nie może iść przed bohaterką, bo nie wie dokąd kobieta idzie. Kamera koniecznie stara się zajrzeć w twarz tej kobiecie, która przecież nic o sobie nie mówi – dodała Jolanta Dylewska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Morgane Polański mówi więcej o planach zawodowych. W najbliższym czasie będzie realizować własne filmy jako reżyserka, ale też występować w filmach innych reżyserów. I tak na przykład zapowiedziała, że zagra w filmie polską emigrantkę do Ameryki, i będzie mówiła po angielsku z polskim akcentem. 25-letnia córka aktorki Emmanuelle Seigner i reżysera Romana Polańskiego zdradziła co najważniejszego w sprawach zawodowych przekazali jej rodzice. W audycji występuje również Anna Serdiukow, dyrektor artystyczna 23. Forum Kina Europejskiego.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Morgane Polański (aktorka, początkująca reżyserka, córka Romana Polańskiego i Emmanuelle Seigner), Serena Jennings (współscenarzystka​ krótkometrażowego filmu pt. "Powrót" w reż. Morgane​ Polański), Jolanta Dylewska (autorka zdjęć do filmu "Ajka"), Anna Serdiukow (dyrektor artystyczna 23. Forum Kina Europejskiego)

Data emisji: 29.11.2018

Godzina emisji: 21.09

abi

Playlista
  • Righteous Brothers - Unchained Melody
  • Jeanette, - Porque te vas
  • Desplat Alexandre, - Muzyka z filmu "Venus a la fourrure"