Sławomir Łosowski: wolność to jest bardzo trudne zadanie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 23:05
Założył zespół "Akcenty", który w 1976 roku zmienił nazwę na "Kombi". Zajmuje się muzyką, ale to nie jest jego jedyna działalność artystyczna. Zamiłowanie do polskiej historii oraz tradycji ma we krwi. Gościem audycji "Twarzą w twarz" był lider i założyciel zespołu "Kombi" - Sławomir Łosowski. 
Audio
  • Sławomir Łosowski o swoim zamiłowaniu do muzyki i historii (Wieczór z historią/Jedynka)
Sławomir Łosowski
Sławomir ŁosowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Tytuł Twarzą w twarz - Wieczór z historią 2019/04/23 23:00
Opis

23.04.19 Twarzą w twarz - Wieczór z historią - aut.Lech Makowiecki Gościem audycji będzie Sławomir Łosowski muzyk, lider, główny kompozytor i założyciel zespołu Akcenty, zespołu, który w 1976 roku zmienił nazwę na Kombi. Z wykształcenia jest elektronikiem. Zasłynął tym, że przerobił sowieckie organy elektronowe Junost oraz wykonał do nich kilka własnych układów elektronicznych, dzięki czemu uzyskał możliwość kreowania zupełnie nowych, zaskakujących brzmień. Gra na instrumentach klawiszowych. Twórca wielu popularnych utworów w tym piosenki do słów Marka Dutkiewicza "Słodkiego miłego życia", która okazała się hitem Kombi na XXI Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1984 roku. Rysuje od 3 roku życia. Jest synem Alfonsa Łosowskiego , który był artystą rzeźbiarzem, malarzem i rysownikiem, absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie.

Goście Sławomir Łosowski
Playlista
Tagi

Czytaj także

Sławomir Łosowski: muzyką ilustruję emocje i wrażenia

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 14:15
Każdy utwór, który muzyk komponuje ma jakąś inspirację. - Jakaś sprawa mnie porusza, jakieś emocje, ludzie mówią, że maluję muzyką, więc pewnie tak jest, ale nie umiem zwerbalizować jak to robię - przyznaje artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artystyczne pół wieku Sławomira Łosowskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 10:35
Sławomir Łosowski wspomina, że kiedy w 1969 roku powstał zespół Kombi, to na początku nie mieli własnych kompozycji i grali utwory wykonawców ery Woodstock, czyli Hendricksa czy Cream, sięgali też do Animalsów i Procol Harum. Przyznaje, że ta muzyka do dziś cieszy słuchaczy i to również tych młodych.
rozwiń zwiń