Co jest ważne w życiu?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 10:55
Na tak postawione pytanie Agnieszki Pietruszki odpowiadają najwybitniejsze postaci ostatniego stulecia w Polsce.
Audio
DEKALOG WARTOŚCI
DEKALOG WARTOŚCIFoto: materiał prasowy

Beata Tyszkiewicz, Maria Czubaszek, Ks. Adam Boniecki, Ernest Bryll , Elżbieta Dzikowska, Halina Machulska, Hanna Krall , Irena Santor, Krzysztof Baranowski, Stefan Jasiński, Stefan Stuligrosz, Wanda Błeńska, Wojciech Młynarski – są bohaterami wystawy "DEKALOG WARTOŚCI", projektu Agnieszki Pietruszki.

Szanowane osobistości świata sztuki, filmu, muzycy, ludzie pióra, społecznicy, starają się poprzez ten projekt odpowiedzieć na pytania: Czy istnieją wartości ponadczasowe? Czym należy się kierować? Dokąd zmierzamy? 

Wystawa jest pierwszą odsłoną projektu "Dekalog Wartości", którego celem jest zapisanie w ”obrazie i słowie” znaczących postaci życia publicznego i społecznego. Docelowo planowana jest publikacja unikatowego albumu z portretami wybranych osobistości i ich wartościami. 

Wystawa to mieszanka obrazu i słowa - portrety bohaterów oraz wybrane fragmenty rozmów przedstawione w formie "Dekalogu".

(pp)

Czytaj także

"Alchemik wina" - Jan Smyk

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2008 18:15
Pan Jerzy pierwszy raz z prawdziwym winem spotkał się w oberży francuskiego winiarza. Później praktykował na plantacjach i w zasobnych piwniczkach Szwajcarów. Tam zapadła decyzja, że kiedyś założy swoją plantację winorośli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polscy buddyści" - Patrycja Gruszyńska – Ruman

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2008 18:15
Polskę odwiedził duchowy przywódca Tybetańczyków. Z tej okazji opowiemy o polskich buddystach.
rozwiń zwiń