"Mam nadzieję, że Polacy chwycą ten humor"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 22:00
- Chciałem stworzyć kino gatunkowe, czyli komedię szpiegowską w stylu Różowej Pantery – tłumaczył w Jedynce Mariusza Pujszo, odtwórca głównej roli i autor scenariusza filmu "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości".
Audio
Mariusz Pujszo w studiu Jedynki
Mariusz Pujszo w studiu Jedynki Foto: M.Borawska/PR

- Komisarz Blond to taki wspaniały człowiek o dobrym sercu, człowiek, który kocha zwierzęta i w ogóle kocha wszystkich, ale jest życiowym niedorajdą. To taki człowiek, który chce, ale mu w ogóle nie wychodzi – opisuje postać Pujszo. Dlaczego właśnie Blond? - Ze względu na specyficzny kolor moich włosów. Komisarz Blond, bo może ten kolor włosów wskazuje nam na to, że blond to trochę czasami będzie taki nieudacznik – tłumaczy.

Film został zrobiony z rozmachem. Nie brakuje w nim szybkich zwrotów akcji i sytuacyjnego humoru. – Dzieją się różne rzeczy w różnych miejscach. Na przykład główny bohater tropem afery szpiegowskiej jedzie do zamku krzyżackiego, gdzie trwa wielki bal przebierańców, mamy wspaniałe zdjęcia lotnicze, bo główny Blond podszywa się pod znanego pilota akrobacyjnego samolotu - zdradza niektóre wątki Mariusz Pujszo. - Komisarz był szkolony przez mamę od dzieciństwa węchów, rozpoznawania smaków, zapachów. Dzięki tym zdolnościom on rozgryza potem wiele tajemnic – wyjawia umiejętności Komisarza Blond.

Film "Komisarz Blond i Oko sprawiedliwości” na ekrany kin trasfił 31 sierpnia. Główne role zagrali w nim Mariusz Pujszo, Marian Dziędziel, Paweł Deląg i Anna Dereszowska.

Więcej na temat produkcji dowiecie się słuchajc całej rozmowy z Mariuszem Pujszo.

Rozmawiał Roman Czejarek.


Czytaj także

Inżynier Mamoń skończył 41 lat!

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2011 10:00
Śmiało można dziś o nim powiedzieć - kultowy, choć po swej premierze przez krytyków został uznany za "słaby obraz czwartej kategorii". Dziś przypada 41. rocznica premiery "Rejsu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dbajmy o higienę życia kulturalnego

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 11:30
- To bardzo dobrze, że przyznawane są nagrody dla najlepszych filmów oraz tych najgorszych - uważa Tomasz Raczek, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Machulskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 16:12
Komedia pod roboczym tytułem "Piusa 17" będzie opowiadać o podróżach w czasie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska miłość w wielkim mieście. To już 40 lat...

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 10:00
"Dziewczyna przed ślubem nie powinna oddać się chłopcu, bo ją rzuci. No i się z nią nie ożeni" - stwierdza jedna z bohaterek filmu Janusza Kondratiuka "Dziewczyny do wzięcia" (1972).
rozwiń zwiń