To nie miłosny trójkąt, to czworokąt!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 17:58
"Tango Libre" w reżyserii Frédéric Fonteyne to zapierająca dech historia sfilmowana w... kaliskim więzieniu.
Audio
Kadr z filmu Tango Libre
Kadr z filmu "Tango Libre"Foto: mat.promocyjne

Obraz opowiada o trudnym życiu uczuciowym kobiety kochającej tango. Regularnie odwiedza w więzieniu swojego męża, a także kochanka...a to tylko początek komplikacji. Reżyser  jak podkreślił w rozmowie z Marcinem Montowskim jest niezwykle wdzięczny dyrektorowi kaliskiego zakładu karnego, że zgodził się na kręcenie filmu. - W Belgii i Francji odmówiono nam nawet jeśli chodziło o więzienie już nie czynne. Oczywiście kręcenie było trudne, bo zakład karny wciąż działa i musieliśmy się podporządkować jego prawom - opowiada Frédéric Fonteyne.

Na co jeszcze warto wybrać się do kina? Oczywiście na "Kochanków z księżyca". Obraz wyreżyserował fenomenalny Wes Anderson, opowiadając współczesną historię Romea i Julii, starający się wymknąć ograniczeniom nakładanym na nich przez dorosłych. W filmie zagrali m.in. Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray i zjawiskowa jak zawsze Tilda Swinton.

Wart zobaczenie jest także polski obraz "Od pełni do pełni", który zasłużył na 4. Jedynym obrazem, który poróżnił prowadzących "Magazyn bardzo filmowy" jest obraz "Siedmiu psychopatów, który jednak - jeśli ktoś lubi odrobinę szaleństwa - z pewnością warto zobaczyć.

Czytaj także

Cannes otworzy komedia o ucieczce zakochanych dzieciaków

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 12:39
Bruce Willis, Edward Norton, Tilda Swinton, Bill Murray i Harvey Keitel grają w "Moonrise Kingdom" role drugoplanowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawski Festiwal Filmowy: "Tango Libre" zwycięzcą

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 22:05
Obraz belgijskiego reżysera Frederica Fonteyne'a pokonał w międzynarodowym konkursie 18 produkcji.
rozwiń zwiń