X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydent: znajdźmy choć chwilę na dumę z ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 20:20
- Najważniejsze, by towarzyszyła nam w tych majowych dniach wzajemna życzliwość - powiedział Bronisław Komorowski w orędziu, w którym zachęcał do spędzenia majówki z Polską. Zaapelował, byśmy byli dumni nie tylko z naszej historii, ale także z Polski współczesnej.
Audio
  • Orędzie prezydenta Bronisława Komorowskiego (Jedynka)
Prezydent Bronisław Komorowski zachęcał do eksponowania narodowych barw
Prezydent Bronisław Komorowski zachęcał do eksponowania narodowych barwFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Zdaniem prezydenta, pierwsze dni maja to czas, gdy świat pięknieje, ale to także piękne dni w kalendarzu historycznym. - To odpowiedni czas na radosne przeżywanie tradycji Konstytucji 3 Maja. Na budowanie dumy ze wspólnoty skupionej wokół biało-czerwonych barw narodowych w Dniu Flagi i Dniu Polonii i Polaków za Granicą - powiedział Bronisław Komorowski. Dodał, że obchodzimy także rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a dla części Polaków wciąż żywe jest jeszcze wspomnienie Święta Pracy.

- Z tych wszystkich okazji proszę przyjąć moje pozdrowienia i życzenia radosnej majówki z Polską - powiedział prezydent.

W swym orędziu podkreślił, że na co dzień dociera do niego wiele sygnałów, jak dużo rzeczy Polaków dzieli. Zwrócił jednak uwagę, że w kraju ulokowanym na granicy między Wschodem i Zachodem naszą siłę musi budować wspólnota.

- Wszystkie ważne momenty w naszej najnowszej historii nie byłyby możliwe bez jedności. Osiągaliśmy sukcesy, gdy łączył nasz wspólny cel. Na kłótniach w Polsce zawsze korzystali inni, najczęściej nasi wrogowie. Niech to będzie przestrogą, jakże aktualną w dzisiejszym niespokojnym świecie - stwierdził Bronisław Komorowski.

Prezydent zaproponował, by majówkę z Polską świętować nie tylko podczas oficjalnych uroczystości, ale także podczas spotkań z rodziną i bliskimi na spacerze, przy grillu i rodzinnym obiedzie.

- Ważne, byśmy znaleźli wtedy choć chwilę na dumę z osiągnięć ojczyzny - podkreślił Komorowski. Dodał, że w tych dniach powinny towarzyszyć nam symbole narodowe - flaga lub kokarda.

- Apeluję o dumne demonstrowanie polskich barw narodowych. Proszę o tworzenie wspólnoty radości i dumy nie tylko z historii, ale i ze współczesnych osiągnięć ojczyzny. Naszej wspólnej ojczyzny - zakończył orędzie Bronisław Komorowski.

bk/pg

Komentarze1
aby dodać komentarz
J.Pęchalski2015-05-02 09:38 Zgłoś
Bronisław Komorowski potrafi połączyć wiele różnych punktów widzenia w jeden spójny ... dawno nie mieliśmy tak zdolnego prezydenta.

Czytaj także

1 maja. W PRL - wielkie pochody, dziś - piknik europejski

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 13:00
"Wyklęty powstań ludu ziemi..." - słowa "Międzynarodówki" przez lata rozbrzmiewały we wszystkich miastach Polski z okazji Święta Pracy. W wolnej Polsce pochody 1 majowe nie gromadziły już takich tłumów, jak w PRL. W tym roku, po raz pierwszy, ulicami Warszawy nie przejdzie wielka manifestacja związkowców i lewicy.
rozwiń zwiń