Bronisław Komorowski: chcę wygrać wybory w jak najlepszym stylu

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 21:08
- Oznacza to oczywiście zwycięstwo w pierwszej turze. Mam głęboką nadzieję, że tak będzie, ale decyzja należy do wyborców. Jeżeli polska demokracja będzie chciała drugiej tury, to tak będzie - mówił Bronisław Komorowski w programie "Trzech na Jednego".
Audio
  • Bronisław Komorowski gościem programu "Trzech na Jednego" w Polsat News (Jedynka)
Ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski podczas programu Trzech na Jednego, gdzie odpowiadał na pytania trójki dziennikarzy: gospodarza Jarosława Gugały, Marcina Piaseckiego z Rzeczpospolitej i Przemysława Szubartowicza z radiowej Jedynki
Ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski podczas programu "Trzech na Jednego", gdzie odpowiadał na pytania trójki dziennikarzy: gospodarza Jarosława Gugały, Marcina Piaseckiego z "Rzeczpospolitej" i Przemysława Szubartowicza z radiowej JedynkiFoto: PAP/Leszek Szymański

Walczący o reelekcję prezydent był gościem Polsatu News, gdzie rozmawiała z nim trójka dziennikarzy: gospodarz Jarosław Gugała oraz Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej" i Przemysław Szubartowicz z radiowej Jedynki. Jedno z pytan dotyczyło procedury in vitro. - O tym, czy z niej skorzystać, każdy powinien rozstrzygnąć sam. Karanie za to jest okrucieństwem - przekonywał Bronisław Komorowski.

Prezydent odniósł się w ten sposób do swojego spotu, w którym atakuje kandydata PiS Andrzeja Dudę za poparcie dla ustawy, wprowadzającej kary więzienia dla lekarzy, wykorzystujących procedurę in vitro. Jak podkreślał, próby wprowadzenia takich rozwiązań to przejaw radykalizmu, fundamentalizmu oraz braku szacunku do innych i niezdolności do potrzebnego w tej kwestii kompromisu. - A mądrej polityki państwa polskiego, bez woli zawierania tego kompromisu, nie ma i nie będzie - dodał Bronisław Komorowski.

Gość Polsatu News pytany był również o swój podpis pod ustawą podwyższającą wiek emerytalny do 67. roku życia. Podkreślił, że alternatywą dla takiego rozwiązania było zwiększenie obciążeń albo zmniejszenie emerytur. - Rząd wskazał bardziej sprawiedliwy wariant, że wszyscy dłużej będziemy pracowali. Na razie to jest pół roku w skali tych zmian - podkreślał prezydent.
Jednocześnie skrytykował on swoich kontrkandydatów za obietnice cofnięcia tej reformy. Według Bronisława Komorowskiego, będzie to niemożliwe ze względów prawnych i doprowadzi w przyszłości do negatywnych skutków.

Prezydent nie był zaskoczony porozumieniem Andrzeja Dudy z "Solidarnością". Przypomniał, że w przeszłości tego typu sojusze nie dały PiS zwycięstwa. - Nic się specjalnie nie zmieniło. W poprzednich wyborach 5 lat temu "Solidarność" poparła Jarosława Kaczyńskiego i przegrał on wybory prezydenckie - mówił Bronisław Komorowski.

Tematami rozmowy były również m.in. polityka prorodzinna, bezpieczeństwo Polski i proces modernizacji polskiej armii.

***

Rozmowę z Bronisławem Komorowski na antenie Polsat News poprowadzili Jarosław Gugała (Polsat), Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i Przemysław Szubartowicz (radiowa Jedynka).

IAR/pg

Czytaj także

Święto Konstytucji 3 maja. Prezydent: zapłaciliśmy wysoką cenę za brak zgody

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 13:56
Pod koniec XVIII wieku zapłaciliśmy wysoką cenę za brak zgody i opieszałość w dostrzeżeniu w porę zagrożeń. Straciliśmy wolność, straciliśmy nasze państwo - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości z okazji święta narodowego 3 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2015. Sztab Bronisława Komorowskiego uderza w Andrzeja Dudę tematem in vitro. Nowy spot wyborczy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 14:00
W najnowszym spocie wyborczym sztab Bronisława Komorowskiego zaprezentował opinie Andrzeja Dudy dotyczące stosowania metody in vitro.
rozwiń zwiń