Ryszard Kalisz: wyniki wyborów pokazują rozkład Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 21:30
- Platforma Obywatelska jako partia, podstawa funkcjonowania systemu politycznego, jest kontestowana nie tylko przez PiS, ale również przez ok. 20 proc. wyborców - przekonywał w Jedynce polityk lewicy.
Audio
  • Ryszard Kalisz o wynikach pierwszej tury wyborów prezydenckich (Jedynka)
Ryszard Kalisz
Ryszard KaliszFoto: PAP/Rafał Guz

Ryszard Kalisz skomentował w ten sposób wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich. Z sondażu Ipsos dla TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsat News wynika, że wygrał ją Andrzej Duda - 34,8 proc., drugi jest Bronisław Komorowski - 32,2 proc., a trzeci wynik - 20,3 proc. - uzyskał Paweł Kukiz.

Kalisz mówił, że jest względnie zaskoczony wynikami wyborów. - Spodziewałem się, że będzie druga tura, że pierwszą wygra Bronisław Komorowski, a Paweł Kukiz dostanie w granicach 15 proc. 20 proc. jest jego wielkim sukcesem - powiedział.

Zdaniem Kalisza, wyborcy Kukiza nie są za jednomandatowymi okręgami wyborczymi (jednomandatowe okręgi wyborcze były jednym z jego głównych haseł). - Oni są przeciwko zabetonowaniu i słabej jakości sceny politycznej - podkreślił Kalisz w wyborze wyborczym prowadzonym wspólnie przez Radiową Jedynką i Polsat News.

Ryszard Kalisz mówił również, że wybory pokazały klęskę lewicy. - Miałem nadzieję, że Mgdalena Ogórek zdobędzie ok. 4-5 proc. głosów. 2 proc. to bardzo mało - podsumował Kalisz w Jedynce.

***

Tytuł audycji: Wieczór wyborczy

Rozmawiała: Beata Lubecka

Gość: Ryszard Kalisz (Dom Wszystkich Polska, poseł niezrzeszony)

Godzina emisji: 22.10

Data emisji: 10.05.2015

tj

Czytaj także

Duda przed Komorowskim. Rozstrzygnięcie za dwa tygodnie

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 23:50
- Jeżeli w pierwszej turze kandydaci domagający się zmiany wygrywają z kandydatami status quo w proporcjach 60-40 proc. to prawdopodobne jest, że w II turze ten wynik może się powtórzyć - mówił w Jedynce dr Tomasz Żukowski z UW.
rozwiń zwiń