Rzeczniczka PiS: Beata Szydło kandydatem na premiera

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 22:37
- Taka była rekomendacja pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego - mówiła w Jedynce Elżbieta Witek.
Audio
  • Rzecznik PiS Elżbieta Witek o wynikach wyborów parlamentarnych (Jedynka/Wieczór wyborczy)
Elżbieta Witek
Elżbieta Witek Foto: PAP/Leszek Szymański

Witek tłumaczyła, że wierzyła w zwycięstwo PIS. - Widziałam jak wszyscy w PiS ciężko pracowali. Nie tylko pani prezes Beata Szydło, ale również inni kandydaci w wyborach - powiedziała. 

Rzeczniczka PiS zaprosiła też przedstawicieli pozostałych ugrupowań do naprawy Polski -  Program PiS polega na naprawie tych dziedzin życia, które popsuto przez ostatnie osiem lata.  Stąd nasz apel do wszystkich, którzy zostaną posłami nowej kadencji. Jeśli chcecie wspólnie z nami naprawiać Rzeczpospolitą to zapraszamy - mówiła w Jedynce Elżbieta Witek.

Z badań late poll Ipsos wynika, że wybory parlamentarne wygrało Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 38 procent poparcia. Platforma Obywatelska otrzymała 23,4 proc., Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 - 9,1 proc., Nowoczesna Ryszarda Petru - 7,2 proc., Zjednoczona Lewica - 7 proc., KORWIN - 4,9 proc., PSL - 5,7 proc. Partia Razem - 3,9 proc. Zgodnie z prognozowanym podziałem mandatów do Sejmu wejdzie pięć partii: PiS uzyska ich 242, PO - 133, Kukiz'15 - 44, .Nowoczesna - 22, PSL - 18.

***

Rozmawiała: Kamila Terpiał

Gość: Elżbieta Witek (rzecznik PiS)

Godzina emisji: 21.33

Data emisji: 25.10.2015

tj

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Socjolog o wynikach wyborów: zaskoczenie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 21:49
- Liczyłem na mniejszą przewagę PiS nad PO. Myślałem, że głosy rozłożą się w proporcjach 35 - 25 proc. - mówił w Jedynce prof. Henryk Domański.
rozwiń zwiń