X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Żaryn: każdy z nas ma swoje przeżycie związane z 10 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 11:17
- Poprzedniego wieczoru byliśmy z żoną na kolacji u Magdy i Tomka Mertów. Rozmawialiśmy o wydarzeniach związanych z 70. rocznicą zbrodni katyńskiej - wspominał w Jedynce historyk i senator PiS.
Audio
  • Jan Żaryn o katastrofie smoleńskiej (Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy/Jedynka)
Jan Żaryn
Jan ŻarynFoto: PAP/Tomasz Gzell

10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41 w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące. Wśród ofiar był katastrofy był też podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Generalny Konserwator Zabytków Tomasz Merta.


Historyk Jan Żaryn spotkał się z nim na dzień przed katastrofą. - Rozmawialiśmy o Katyniu, o tym wszystkim, co działo się 70 lat wcześniej. Rozstaliśmy się w radosnej atmosferze. Pamiętam pożegnalny uśmiech Tomka Merty - powiedział Jan Żaryn.W nagraniu audycji Jan Żaryn tłumaczył historyczny kontekst katastrofy smoleńskiej - ci, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku lecieli na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Przypomniał, że ziemia smoleńska wielokrotnie była związana z cierpieniami Polaków.

***

Tytuł audycji: "Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy"

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Jan Żaryn (senator PiS)

Data emisji: 10.04.2016

Godzina emisji: 10.14

tj/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sześć lat śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Sprawa w Prokuraturze Krajowej

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 11:04
Po 6 latach śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej przejęła od zlikwidowanej prokuratury wojskowej Prokuratura Krajowa; będzie się nim zajmował zespół ośmiu prokuratorów. Jedną z ostatnich czynności prokuratury wojskowej było przedłużenie postępowania do 10 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mija 6 lat od katastrofy smoleńskiej. "Obowiązek pamięci"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 13:48
W niedzielę, w całym kraju odbywają się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obchody 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Tysiące Polaków uczciły pamięć ofiar [RELACJA]

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 21:41
Mija sześć lat od katastrofy samolotu Tu-154M. 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem zginęło 96 osób w tym prezydent Polski Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską. W całym kraju odbywają się dziś uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy.
rozwiń zwiń