X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Chcielibyśmy lepiej odróżniać imigrantów ekonomicznych od tych biedaków, którzy uciekają spod bombardowania"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 14:20
- Turcy proponują w zamian za zahamowanie fali imigracji z krajów arabskich, uruchomienie imigracji od siebie - mówił w radiowej Jedynce Marek Jurek, europoseł PiS. - Zdolność absorpcyjna UE dla imigrantów dochodzi do granic możliwości - stwierdził z kolei Bogusław Liberadzki.
Audio
  • Marek Jurek: testem na stanowisko Wielkiej Brytanii w stosunku do Polaków, korzy tam mieszkają będzie surowość kar dla sprawców tej zbrodni (Jedynka/Europejskie południe)
Trwa napływ migrantów do Europy
Trwa napływ migrantów do EuropyFoto: PAP/EPA/ONG SOS MEDITERRANEE / HANDOUT

Kolejna fala imigrantów szturmuje Europę od południa. Nie ma dnia bez doneisień o tysiącach ludzi próbujących przedostać przez greckie wysp czy południe Włoch do Europy. Lekiem na całe zło miało być porozumienie z Turcją, która zobowiązała się zatrzymać imigrantów z Bliskiego Wschodu u siebie, w zamian za zniesienie wiz do UE dla swoich obywateli. 

- Polityka polegająca na tym, że ktoś za nas rozwiąże nasze problemy, np. Turcja jest kompletnie nieodpowiedzialna, bo Turcja, w zamian za zahamowanie imigracji z Syrii, uruchomi imigrację od siebie - podkreślił były marszałek Sejmu Marek Jurek. - Walczyć trzeba z mafią, która przemyca imigrantów do Europy - dodał.

Europoseł SLD Bogusław Liberadzki zwrócił uwagę na rozróżnienie między imigrantami ekonomicznymi a uchodźcami. - Chcielibyśmy lepiej odróżniać imigrantów ekonomicznych od tych biedaków, którzy uciekają spod bombardowania, chociażby w Syrii - stwierdził. - Potrzebne jest więcej wspólnych działań Unii Europejskiej w tym zakresie, musimy odsyłać tych ludzi, którzy nie uciekają przed wojną do portów, aby podciąć korzenie interesu przemytniczego - dodał Liberadzki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszone były również tematy rosnącej w siłę antyestablishmentowej i antyimigranckiej partii AfD w Niemczech oraz sytuacji Polaków w Wielkiej Brytanii po zabójstwie jednego z nich w Harlow w hrabstwie Essex. 

***

Tytuł audycji: Europejskie południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Goście: Bogusław Liberadzki (europoseł SLD), Marek Jurek (europoseł PiS), Piotr Buras (dyrektor Biura Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych)

Data emisji: 4.09.2016

Godzina emisji: 12.11

dcz/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wzrasta napływ migrantów na greckie wyspy po próbie puczu w Turcji

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 21:30
Liczba migrantów w ośrodkach rejestrowania uchodźców (hotspotach) na pięciu greckich wyspach na Morzu Egejskim wciąż wzrasta, odkąd w Turcji 15 lipca doszło do próby wojskowego zamachu stanu - podaje AFP, powołując się na dane greckiego rządu.
rozwiń zwiń