X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Mucha: moim zdaniem prędzej czy później dojdzie do zmiany konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 13:19
- Żałuje, że możliwość odpowiedzi na te pytania nie będzie dana społeczeństwu - powiedział w Jedynce wiceszef Kancelarii Prezydenta. Współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy był gościem audycji "W samo południe" i mówił o decyzji Senatu, aby odrzucić wniosek głowy państwa o przeprowadzanie referendum konstytucyjnego.
Audio
  • Paweł Mucha: wypowiedź narodu na tematy poruszane w referendum oddziaływałaby na wszystkich polityków (W samo południe/Jedynka)
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Senat odrzucił wniosek prezydenta o przeprowadzenie referendum konsultacyjnego w sprawie konstytucji. Wniosek poparło 10 senatorów, 30 było przeciw, a 52 wstrzymało się od głosu. - Uważam, że to była dobra debata zakończona niesatysfakcjonującą decyzją - mówił Paweł Mucha i zaznaczył, że "prezydent nie może samodzielnie zarządzić referendum".

Wiceszef Kancelarii Prezydenta podzielił się też swoją opinią na temat funkcjonującej obecnie konstytucji. Stwierdził, że jest przekonany, że "prędzej czy później musi dojść do zmiany konstytucji z 1997 roku". Jego zdaniem wynika to z "konieczeności logicznej i historycznej". Jak dodał Paweł Mucha, jego zdaniem obecnie mamy do czynienia z "momentem konstytucjnym". - Po ponad dwudziestu latach obowiązywania konstytucji wiemy, w których obszarach się nie sprawdziła - powiedział współpracownik Andrzeja Dudy.

Gość Krzysztofa Grzesiowskiego podkreślał, że kwestie, które chciał poruszyć prezydent w proponowanym referendum to "ważne sprawy". Jego zdaniem wypowiedź społeczeństwa na takie tematy jak system polityczny i administracyjny kraju, wsparcie polskiego rolnictwa czy bezpieczeństwo socjalne "oddziaływałaby naturalnie na wszystkich polityków".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Paweł Mucha (wiceszef Kancelarii Prezydenta)

Data emisji: 24.07.2018

Godzina emisji: 12.19

msze/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Mucha: nadszedł czas, aby oddać obywatelom głos ws. ustroju państwa

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 09:35
- Nadszedł czas, aby oddać obywatelom głos w kwestii najważniejszej, jaką jest potrzeba i kierunki zmiany ustroju naszego państwa - powiedział w Senacie zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Referendum konsultacyjnego nie będzie? Senacka komisja przeciwko inicjatywie prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 12:02
Senacka komisja ustawodawcza nie zarekomendowała we wtorek wyrażania przez Senat zgody na zarządzenie przez prezydenta referendum ogólnokrajowego ws. zmian w konstytucji. Tą decyzją nie jest usatysfakcjonowany wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
rozwiń zwiń