Wokół polityki senioralnej

W październiku odbywa się szczególnie dużo spotkań z seniorami, a to z powodu Międzynarodowego Dnia Osób Starszych przypadającego 1 października. Grupa seniorów w Polsce z roku na roku jest coraz większa. Co siódmy Polak ma już 65 lat.  
Goście Debaty Jedynki i prowadząca Anna Grabowska
Goście Debaty Jedynki i prowadząca Anna GrabowskaFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio
O Audycji
Tytuł Wokół polityki senioralnej
Opis

- Starszych kobiet jest więcej niż mężczyzn – powiedziała w audycji wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska, tłumacząc fakt, że problemy osób starszych są bliższe kobietom niż mężczyznom. – Kobiety żyją średnio 81 lat i 8 miesięcy, a mężczyźni żyją około 74 lat – przytoczyła statystykę.  

Grażyna Dylewska, przedstawicielka Domu Senior+ w Wołominie zauważyła, że coraz więcej młodych myśli o potrzebach seniorów. – Nie wiemy, czy rozumieją te potrzeby, ale na pewno zaczynają o nich myśleć i rozmawiać – stwierdziła.

Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej, doceniła wsparcie dla osób starszych płynące z samorządów. - Jako organizacja pozarządowa skorzystaliśmy  z środków unijnych, ale we współpracy z gminami. Dzięki gminom stworzyliśmy trzy dzienne domy pobytu w bardzo małych miejscowościach górskich. Samorządy pokazały, że bardzo im zależy – przyznała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadząca: Anna Grabowska 

Goście: Elżbieta Bojanowska (wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej), Marzena Rudnicka (prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej) i Grażyna Dylewska (przedstawicielka Domu Senior+)

Data emisji: 10.10.2018

Godzina emisji: 17.26

abi

 

Playlista
Tagi
Playlista