X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Bartosiak: konflikt na linii USA-Chiny toczy się o hegemonię światową

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 19:04
- Konflikt między Ameryką a Chinami dotyczy tego, kto z nich będzie regulował strukturę ładu światowego oraz dotyczy dominacji na zachodnim Pacyfiku - powiedział w radiowej Jedynce podczas audycji "Więcej świata" dr Jacek Bartosiak.
Audio
  • Jacek Bartosiak o rywalizacji na linii USA-Chiny (Więcej świata/Jedynka)
Rośnie rola Chin w globalnej gospodarce, ale handlowy spór ze Stanami Zjednoczonymi już odbił się negatywnie na wzroście chińskiego PKB.
Rośnie rola Chin w globalnej gospodarce, ale handlowy spór ze Stanami Zjednoczonymi już odbił się negatywnie na wzroście chińskiego PKB.Foto: shutterstock.com

- Jest to wielka rywalizacja między obecnym hegemonem (USA) a rosnącą potęgą Chin - mówił o rywalizacji dwóch mocarstw Jacek Bartosiak. - Fundamenty i struktury ładu światowego zmieniły się w ostatnich 10 latach. Amerykanie mieli swoją dominacyjną chwilę, popularnie zwaną końcem historii, jednak po 2008 roku okazało się, że koncept zachodu nie zwyciężył ostatecznie. Odwieczne prawa rządzące Eurazją wróciły - przyznał gość audycji.

Jacek Bartosiak jest również autorem dwóch książek o geopolityce: "Pacyfik i Eurazja. O wojnie" oraz "Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju". - W czasach PRL Sowieci nie pozwalali mówić i pisać o geopolityce, z kolei w III RP nie było to modne i w związku z tym powstała przepaść między obecną sytuacją a dorobkiem geostrategów anglosaskich oraz polskich z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Ja w swoich książkach chciałem zasypać tę przepaść - stwierdził geostrateg.

W audycji również o mołdawskiej drodze do Europy oraz wyborach w Afganistanie.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: dr Jacek Bartosiak (geostrateg)

Data emisji: 22.10.2018

Godzina emisji: 18.14

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak