Zmarł Sławomir Szof, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 09:07
3 stycznia 2019 roku zmarł Sławomir Szof – legendarny publicysta, sprawozdawca , korespondent i  komentator w Polskim Radiu i Telewizji. Miał 85 lat. 
Sławomir Szof
Sławomir SzofFoto: PAP/CAF/Tadeusz Zagoździński

Sławomir Szof ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W 1953 rozpoczął pracę w Polskim Radiu. Pierwsze dziennikarskie kroki stawiał jako reporter w "Warszawskim Tygodniku Dźwiękowym". 

Współtworzył wraz z Erazmem Fethke i był pierwszym prezenterem codziennego magazynu informacyjnego "Z kraju i ze świata” oraz audycji "Na warszawskiej fali". Był jednym z pomysłodawców i prowadzących "Sygnały Dnia", 4 Pory Roku, Lato z Radiem. 
Przez wiele lat prowadził autorski cykl historyczny "Postacie XX wieku”. 

Sławomir Szof relacjonował w Polskim Radiu inaugurację pontyfikatu Jana Pawła II. W latach 1984-1988 był korespondentem Telewizji Polskiej i Polskiego Radia w Rzymie. Obsługiwał wszystkie wizyty papieskie, był sprawozdawcą "na żywo” pierwszej w Polskiej Telewizji transmisji Pasterki z Watykanu. 

W 1972 został nagrodzony Złotym Mikrofonem za "błyskotliwą działalność na polu radiowej informacji społeczno-politycznej"

Sławomir Szof był mężem zmarłej w 2015 roku wybitnej reportażystki radiowej Barbary Grębeckiej.

IAR/khZobacz więcej na temat: Sławomir Szof

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. Tak rodziły się "Sygnały dnia"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 11:45
1 marca 1973 roku obudziły słuchaczy "Sygnały dnia" . Na ówczesne czasy audycja była przełomowa i cieszyła się ogromną popularnością.
rozwiń zwiń