X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmarł Sławomir Szof, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 09:07
3 stycznia 2019 roku zmarł Sławomir Szof – legendarny publicysta, sprawozdawca , korespondent i  komentator w Polskim Radiu i Telewizji. Miał 85 lat. 
Sławomir Szof
Sławomir SzofFoto: PAP/CAF/Tadeusz Zagoździński

Sławomir Szof ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W 1953 rozpoczął pracę w Polskim Radiu. Pierwsze dziennikarskie kroki stawiał jako reporter w "Warszawskim Tygodniku Dźwiękowym". 

Współtworzył wraz z Erazmem Fethke i był pierwszym prezenterem codziennego magazynu informacyjnego "Z kraju i ze świata” oraz audycji "Na warszawskiej fali". Był jednym z pomysłodawców i prowadzących "Sygnały Dnia", 4 Pory Roku, Lato z Radiem. 
Przez wiele lat prowadził autorski cykl historyczny "Postacie XX wieku”. 

Sławomir Szof relacjonował w Polskim Radiu inaugurację pontyfikatu Jana Pawła II. W latach 1984-1988 był korespondentem Telewizji Polskiej i Polskiego Radia w Rzymie. Obsługiwał wszystkie wizyty papieskie, był sprawozdawcą "na żywo” pierwszej w Polskiej Telewizji transmisji Pasterki z Watykanu. 

W 1972 został nagrodzony Złotym Mikrofonem za "błyskotliwą działalność na polu radiowej informacji społeczno-politycznej"

Sławomir Szof był mężem zmarłej w 2015 roku wybitnej reportażystki radiowej Barbary Grębeckiej.

IAR/khZobacz więcej na temat: Sławomir Szof
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. Tak rodziły się "Sygnały dnia"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 11:45
1 marca 1973 roku obudziły słuchaczy "Sygnały dnia" . Na ówczesne czasy audycja była przełomowa i cieszyła się ogromną popularnością.
rozwiń zwiń