X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z. Gryglas: bohaterowie afery taśmowej nie poczuwali się do żadnej winy

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 13:09
– Bohaterowie afery taśmowej z PO nie poczuwali się do żadnej winy. A padały tam m. in. słowa byłego szefa MSZ, które stawiały naszą dyplomację w bardzo trudnym położeniu – powiedział wiceprzewodniczący Porozumienia Zbigniew Gryglas na antenie Jedynki.
Audio
  • Zbigniew Gryglas: bohaterowie afery taśmowej z PO nie poczuwali się do żadnej winy (W samo południe)
Zbigniew Gryglas
Zbigniew GryglasFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

23 sierpnia 1939 roku w Moskwie przedstawiciele dwóch totalitarnych mocarstw – minister spraw zagranicznych III Rzeszy Joachim von Ribbentrop oraz ludowy komisarz spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesław Mołotow – podpisali w obecności Stalina sowiecko-niemiecki pakt o nieagresji wraz z tajnym protokołem dodatkowym, zawierającym rozgraniczenie stref interesów w Europie Środkowej i Wschodniej, oznaczające faktyczny rozbiór Polski.

Co powiedział na ten temat wiceprzepewodniczący Porozumienia Zbigniew Gryglas? – W mojej ocenie pakt Ribbentrop-Mołotow to był kolejny rozbiór Polski. To był początek II wojny światowej, która w konsekwencji była dramatyczna dla wielu narodów, która doprowadziła do śmierci setek milionów ludzi, do wielkich tragedii. Nasi śmiertelni wrogowie dogadali się co do podziału Polski. To było haniebne porozumienie… Umówili się między sobą, jak będą dzielić Polskę. Ten fakt trzeba przypominać na zachodzie – podkreślił gość audycji.

Burza w Tatrach

Zbigniew Gryglas odniósł się również do dramatycznej sytuacji w Tatrach. Jan Krzysztof potwierdził, że w wyniku burzy, która nawiedziła Zakopane, zginęły cztery osoby, a szpitale udzieliły pomocy 157 poszkodowanym. – Chciałbym złożyć kondolencje rodzinom ofiar. Jesteśmy myślami z rodzinami ofiar tej tragedii. Natura jest nieprzewidywalna. Do natury trzeba mieć szacunek. Wiązanie tego wydarzenia z krzyżem, który jest symbolem naszej wiary, to nieporozumienie. To zupełnie absurdalne. Są takie środowiska w Polsce, które taką tragedię próbują wykorzystać. Musimy się temu przeciwstawić – zaznaczył polityk.

Oskarżenia opozycji

– Opozycja wykorzystuje każdą okazję, żeby uderzyć w Zjednoczoną Prawicę. My, w odróżnieniu od opozycji, na wszelkie błędy czy oskarżenia wyciągamy wnioski, wyciągamy wnioski personalne. By nie szkodzić resortowi, pan Piebiak podał się do dymisji, co było szlachetne. Bohaterowie afery taśmowej z PO nie poczuwali się do żadnej winy. A padały tam m. in. słowa byłego szefa MSZ, które stawiały naszą dyplomację w bardzo trudnym położeniu – zakończył polityk.

 

***

Tytuł audycji: "W samo południe"  
Prowadzi: Jerzy Jachowicz
Gość: Zbigniew Gryglas (wiceszef Porozumienia)
Data emisji: 23.08.2019
Godzina emisji: 12.18 

pb 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Sawicki: łączenie skrajnie lewackich propozycji z konserwatywnymi się nie sumuje

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 08:15
- Współpraca koalicyjna nie powinna wyglądać, jak w przypadku Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Utworzenie jednego klubu osłabia opozycję - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W. Waszczykowski: nie lekceważymy opozycji, to nie w naszym stylu

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 08:50
– Koncentrujemy się na naszych programach. To nam dało zwycięstwo w wyborach – powiedział na antenie radiowej Trójki europoseł PiS Witold Waszczykowski.
rozwiń zwiń