X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceprezeska Wiosny o emeryturach b. pracowników SB i UB: wielu ludzi straciło swoje prawa

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 13:02
- Emerytury to są prawa nabyte i to (obniżenie emerytur byłym pracownikom UB i SB - red.) dotyczy kobiet, które pracowały w takich jednostkach, bo nie było innej pracy - mówiła w audycji "W samo południe" Gabriela Morawska-Stanecka z partii Wiosna.
Audio
  • Wiceprezeska partii "Wiosna" Gabriela Morawska-Stanecka o ubeckich emeryturach (Jedynka/W samo południe)
wiceprezeska partii Wiosna Gabriela Morawska-Stanecka
wiceprezeska partii "Wiosna" Gabriela Morawska-StaneckaFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Lewica zapowiada podwyższenie emerytur byłym pracownikom służb bezpieczeństwa PRL, jeśli dojdzie do władzy. O zasadność takiego tej decyzji pytał swojego gościa Antoni Trzmiel.

Wiceprezeska ds. legislacyjno-prawnych partii Wiosna tłumaczyła, że kobiety w Urzędach Bezpieczeństwa pracowały m.in. jako sprzątaczki, czy sekretarki.

- Znam osoby, które mają też renty wdowie, renty rodzinne po osobach, które pracowały w takich służbach. 85-letnia kobieta, która ma rentę rodzinną, nagle ma tę rentę obniżaną. To jest drastyczna obniżka - zauważyła Gabriela Morawska-Stanecka, dodając, że emerytury obniżono też m.in. lekarzom, którzy pracowali w szpitalach wojskowych.

Sprawiedliwość społeczna

- To na czym polega sprawiedliwość społeczna? Ich ofiary nie mają tyle pieniędzy. To jest sprawiedliwość społeczna? - dopytywał Antoni Trzmiel.

- A czy sprawiedliwość społeczna polega na tym, że trybunał konstytucyjny orzekł, że ustawa z 2013 roku jest sprzeczna z Konstytucją? Senat miał projekt wyrównujący emerytury kobietom, które urodziły się w 1953 roku. Ten projekt senacki miał być obradowany 15 i 16 października, ale jakimś cudem zniknął z prac Sejmu, ponoć na wniosek Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - odpowiedziała wiceprezeska ds. legislacyjno-prawnych partii Wiosna, dodając, że 44 tys. kobiet czeka na te wyrównania.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Gabriela Morawska-Stanecka (partia Wiosna)

Data emisji: 7.10.2019

Godzina emisji: 12.17

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak