Premier w "Sygnałach dnia": podchodzimy do tych wyborów z ogromną pokorą

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 19:00
- Dopóki Państwowa Komisja Wyborcza nie ogłosi wyników, nic nie jest rozstrzygnięte. Każdy tysiąc, setka głosów może zadecydować o tym, czy mamy większość. Trzeba się mobilizować - powiedział w radiowej Jedynce premier Mateusz Morawiecki.
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki o znaczeniu wyborów (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki o znaczeniu wyborów (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Premier Mateusz Morawiecki mówił w radiowej Jedynce, że niedzielne wybory parlamentarne będą miały zasadnicze znaczenie dla Polski. Dlatego, jak podkreślił, PiS musi mobilizować wyborców
  • Szef rządu powiedział, że wyborcy będą mogli zdecydować o kontynuacji obecnej polityki
  • Mateusz Morawiecki dodał, że PiS podchodzi do wyborów z pokorą i wcale nie jest pewne zwycięstwa
  • - Dopiero po ogłoszeniu wyników przez Państwową Komisję Wyborczą będzie można powiedzieć, kto jest zwycięzcą - powiedział premier
Mateusz Morawiecki.jpg
Premier: wprowadzenie większych środków na służbę zdrowia jest rewolucją

"Trzeba się mobilizować"

Premier Mateusz Morawiecki mówił w radiowych "Sygnałach dnia", że zgadza się z przewidywaniami, iż frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych będzie prawdopodobnie najwyższa od 30 lat. Szef rządu przypomniał, że już w ubiegłorocznych wyborach samorządowych frekwencja była wyższa niż we wszystkich poprzednich wyborach parlamentarnych, a to - jego zdaniem - pokazuje temperaturę sporu.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że zbliżające się wybory mają znaczenie zasadnicze, bo dotyczą wyboru drogi stojącej przed Polską. Jak mówił, Zjednoczona Prawica stara się w związku z tym "bardzo wyraźnie mobilizować, prosić wszystkich wyborców o głos, namawiać przede wszystkim do tego, żeby porównać, jak żyło się cztery lata temu a jak żyje się dzisiaj".


Morawiecki 1200.jpg
Premier: chcemy, żeby Śląsk był "Doliną Krzemową" całej UE

"To, co zapowiadamy, robimy"

- Podchodzimy do tych wyborów z ogromną pokorą. Uważamy, że dopóki PKW nie ogłosi wyników wyborów, to nic nie jest rozstrzygnięte. Każdy tysiąc, każda setka głosów może naprawdę zadecydować o tym, czy mamy większość, czy nie - powiedział szef rządu.


Przekonywał, że Zjednoczona Prawica pokazała przez swoje działania w ostatnich czterech latach, że "kartka wyborcza ma sens, że demokracja w praktyce działa". - To, co zapowiadamy, to robimy. Wiarygodność jako podstawa wszystkich naszych programów pokazuje, że mamy do czynienia z zasadniczym wyborem: czy demokracja ma być systemem pełnym, rzeczywistym, realnym, czy do pewnego stopnia fasadowym - powiedział Mateusz Morawiecki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której premier mówi również o zmianach w służbie zdrowia, swoim kandydowaniu na Śląsku i rozwoju tego regionu, sukcesie Janusza Wojciechowskiego, który został komisarzem w UE, o konsekwentnej postawie rządu w sprawie nielegalnej migracji i walce z bezrobociem.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Mateusz Morawiecki (Prezes Rady Ministrów)

Data emisji: 09.10.2019

Godzina emisji: 08.15

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Piątka PiS" na pierwsze 100 dni. Wiemy, jakie są priorytety rządu

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 12:07
- W ciągu pierwszych 100 dni zostaną uchwalone ustawy albo przygotowane programy rządowe dot. małego ZUS, 13 i 14 emerytury, pakietu kontrolnych badań profilaktycznych, budowy 100 obwodnic i planu dojścia do równych dopłat dla rolników - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wspólnej z premierem Mateuszem Morawieckim konferencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: program zadaszania boisk jest symbolicznym rozciągnięciem dachu nad polską piłką

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 19:50
 - Start programu zadaszania boisk jest symbolicznym rozciągnięciem dachu nad polską piłką - powiedział we wtorek w Mielcu premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając start rządowego programu zadaszania boisk. Minister sportu i turystyki Witold Bańka poinformował, że nabór wniosków do tego programu ruszy pod koniec października bieżącego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier w Przemyślu: pomóżcie nam iść drogą, która jest drogą patriotów

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 20:20
- Odzyskaliśmy elementarną sterowność polityki zagranicznej. Zadecydowaliśmy o tym, że chcemy uzyskać resort rolnictwa w Komisji Europejskiej i uzyskaliśmy to - powiedział premier Mateusz Morawiecki we wtorek na spotkaniu z mieszkańcami Przemyśla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Terlecki: sondaże nie wygrywają wyborów

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 07:40
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki mówił w radiowej Jedynce, że niedzielne wybory parlamentarne rozstrzygną, czy Polska będzie się dalej rozwijać. Podkreślał, że po raz pierwszy od trzydziestu lat Polska ma szansę dogonić najbardziej rozwinięte państwa Europy.
rozwiń zwiń