Karolina Pawliczak zachęca do szczepień. "Czwarta fala stoi u naszych drzwi"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 12:56
- Ja przyznam, że na początku byłam zwolennikiem takich szeroko rozumianych zachęt promowania szczepień, ale dziś widać, że to jest po prostu niewystarczające. Właściwie wszyscy politycy ponad podziałami, powinni stanąć równo w jednym rzędzie i mówić głośno wprost o tym, że trzeba się szczepić - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Karolina Pawliczak, poseł Lewicy.
Karolina Pawliczak (Lewica)
Karolina Pawliczak (Lewica)Foto: Radek Pietruszka/PAP

Poseł Pawliczak zapytana czy Lewica popiera ustawę reprywatyzacyjną odpowiedziała, że tak. - Lewica poparła ten projekt ustawy. Z resztą zgłaszaliśmy również swoje poprawki do tego projektu. Od początku pokazywaliśmy to i mówiliśmy, że jesteśmy przeciwni takiej właśnie dzikiej reprywatyzacji, która odbywała się nie tylko w Warszawie, ale na dobrą sprawę również w całej Polsce - mówiła.

1200 pawliczak  pap.jpg
Lewica zagłosuje przeciw nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Pawliczak: ona szkodzi Polsce

- Przyjęte przez parlament prawo dotyczące tak na dobrą sprawę jednego z najbardziej skomplikowanych i takich wieloznacznych problemów w części zamyka pewien rozdział. Choć od razu muszę zaznaczyć, że jest to tylko częściowe rozwiązanie, dlatego że faktycznie zamyka furtkę do przejmowania mienia przez handlarzy roszczeń. Natomiast z drugiej strony zamyka również prawowitym spadkobiercom drogę do otrzymania - dodała.

Czytaj także:

Pomoc dla potrzebujących

Karolina Pawliczak odniosła się też do sytuacji córki Joanny Brzeskiej, która jest w trudnej sytuacji finansowej i nie otrzymuje pomocy ze strony warszawskiego ratusza. - Samorząd ma tu określone kompetencje. (…) W mojej ocenie w takich bardzo trudnych sytuacjach lokatorskich samorząd powinien wspierać. Tutaj nie mam absolutnie żadnych wątpliwości. W odniesieniu do córki pani Brzeskiej, jak i też innych osób, które w takiej sytuacji się po prostu znajdują. Taka jest rola samorządów - wsparcie i pomoc tym najbardziej potrzebującym.

Posłuchaj
07:39 PR1_mp3 2021_08_16-12-26-28.mp3 Karolina Pawliczak: faktycznie czwarta fala stoi u naszych drzwi ("W samo południe"/Jedynka)

Szczepienia

Poseł odpowiedziała też w jaki sposób zwiększyć liczbę zaszczepionych osób. - Zachęcać, promować, pokazywać te dobre strony szczepień. Właściwie wszyscy politycy ponad podziałami, powinni stanąć równo w jednym rzędzie i mówić głośno wprost o tym, że trzeba się szczepić, bo faktycznie czwarta fala stoi u naszych drzwi.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Karolina Pawliczak (Lewica)

Data emisji: 16.08.2021

Godzina emisji: 12.26

Czytaj także

Nowe warianty koronawirusa. Kraska: musimy nadal zachować ostrożność

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 19:09
- Niepokoją nas nowe warianty koronawirusa i dlatego musimy nadal zachować ostrożność: przestrzegać wymogów sanitarnych, nosić maseczkę w pomieszczeniach zamkniętych w miejscach publicznych, myć ręce, zachowywać dystans. O tym często już zapominamy - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariuszka "Paczki dla Bohatera": prawdziwi patrioci zawsze świętowali rocznicę 1 sierpnia 1944

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 09:41
– W 2010 roku przekazaliśmy pierwsze 30 paczek dla kombatantów, to było dla nich bardzo miłe, wielkie zaskoczenie – powiedziała w "Letnim salonie Trójki" Anna Maria Kołucka, wolontariuszka Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera.
rozwiń zwiń