Sprawa z Madzi z Sosnowca wywołała społeczną histerię

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 13:00
- Wypowiadamy się przeciwko matce Madzi, uczestniczymy w tych rytuałach żałobnych kultu małej Madzi, męczenniczki, bo też chcemy zobaczyć siebie na obrazku w telewizji, gazecie. My - ci dobrzy Polacy, którzy od razu włączyli się w tą historię – twierdzi Kazimiera Szczuka.
Audio
Mieszkańcy Sosnowca kolejny dzień zapalają znicze i kładą maskotki w miejscu ukrycia zwłok półrocznej zaginionej Magdy. Ciało dziecka znaleziono w zrujnowanym budynku w kompleksie parkowym przy ul. Żeromskiego, przy torach kolejowych za halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu. Miejsce wyjawiła policjantom matka dziewczynki Katarzyna W
Mieszkańcy Sosnowca kolejny dzień zapalają znicze i kładą maskotki w miejscu ukrycia zwłok półrocznej zaginionej Magdy. Ciało dziecka znaleziono w zrujnowanym budynku w kompleksie parkowym przy ul. Żeromskiego, przy torach kolejowych za halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu. Miejsce wyjawiła policjantom matka dziewczynki Katarzyna WFoto: fot. PAP.Andrzej Grygiel

Magda zaginęła 24 stycznia, matka początkowo utrzymywała, że ją porwano. Później przyznała, że dziecko zmarło w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Dziewczynka miała umrzeć po uderzeniu o próg w mieszkaniu. Katarzyna W. została aresztowana pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka, o zwolnieniu jej z aresztu 15 lutego zdecydował Sąd Okręgowy, uwzględniając zażalenie obrońcy w tej sprawie.

Prokuratura w Katowicach bierze pod uwagę różne wersje śledcze, także tę, że 6-miesięczna Magda została celowo pozbawiona życia. Jednocześnie wykluczono wersję uprowadzenia dziewczynki. Śledczy poinformowali, że w trakcie śledztwa przeprowadzono liczne badania, które miały wyjaśnić przyczyny śmierci dziewczynki. Prokurator Marta Zawada-Dybek podkreśliła, że wśród nich można wymienić chociażby analizy toksykologiczne i genetyczne. Przesłuchano również część świadków za pomocą wariografu, z czego jedna osoba odmówiła takiego badania. Podkreśliła także, że istnieje podejrzenie, że w ukryciu ciała dziewczynki brały udział osoby trzecie. Śledczy też sprawdzają, czy 6-miesięczna dziewczynka nie została celowo pozbawiona życia i czy osoby trzecie w tym nie uczestniczyły.
Prokurator Marta Zawada-Dybek poinformowała również, że w chwili rezygnacji z policyjnej ochrony przez podejrzaną żadne środki publiczne nie zostały wydane na tę osobę. Podkreśliła jednocześnie, że nie wyklucza możliwości ponownego aresztowania matki Madzi. Jednak może to nastąpić tylko w przypadku, kiedy pojawią się nowe dowody w sprawie śmierci dziewczynki.

O sprawie Madzi z Sosnowca w programie "Sterniczki”dyskutowały: prof. Krystyna Pawłowicz - PiS, Anna Grodzka -  RP, prof. Magdalena Środa - Uniwersytet Warszawski, Kazimiera Szczuka - Instytut Badań Literackich PAN, Dorota Sumińska - lekarka weterynarii, pisarka.

Rozmawiał Robert Kowalski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tak wygląda mężczyzna, który porwał Madzię

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2012 13:10
Poszukiwaniami 6-miesięcznej Madzi z Sosnowca zajmuje się m.in. detektyw Krzysztof Rutkowski. Oto portret osoby, która porwała dziecko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzina Madzi z Sosnowca: porywacz od dawna śledził

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2012 07:54
Według relacji ojca i dziadka dziecka mężczyzna w białej kurtce, którego zarejestrowały kamery, już wcześniej kręcił się w pobliżu domu Madzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim jest porywacz Madzi? 30 lat, emocjonalny...

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2012 12:41
Możliwe, że mężczyzna, który porwał dziecko znał jego rodzinę - ustalili policyjni śledczy, którzy pracują nad profilem psychologicznym porywacza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Matka przyczyniła się do śmierci Magdy"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 14:16
rozwiń zwiń