Julia Torla wygrywa II Wybory Miss Polski na wózku

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2014 11:20
Odważyły się wystartować w konkursie piękności i poddać ocenie internautów. Finalistki konkursu długo przygotowywały się do gali finałowej, a wreszcie wystąpiły przed jurorami i publicznością. Te kobiety łamią stereotypy!
Miss Polski na wózku 2014 - Julia Torla
Miss Polski na wózku 2014 - Julia TorlaFoto: dzięki uprzejmości Fundacji Jedyna Taka

Wybory organizowane przez Fundację Jedyna Taka odbyły się już po raz drugi. Miss Polski na wózku 2014 została Julia Torla, która otrzymała także tytuł Miss Publiczności. Podwójnie nagrodzona została także Beata Jałocha, którą wybrano I Wicemiss Polski na wózku 2014 oraz Miss Popularności. II Wicemiss Polski na wózku 2014 została Monika Florczuk, a Miss Foto - Aleksandra Karpińska.

Do II Wyborów Miss Polski na wózku przystąpiło 78 kobiet, z których każda jest Jedyna Taka. Finalistki uczestniczyły w warsztatach przygotowujących do wielkiej gali, w czym towarzyszyła im radiowa Jedynka. Posłuchajcie relacji >>>

Najpiękniejsze poznaliśmy w sobotę 16 sierpnia podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie. Podobnie jak rok temu radiowa Jedynka patronowała konkursowi.

Rok temu I Wybory Miss Polski na wózku wygrała Olga Fijałkowska. Wybrana została najpiękniejszą spośród 72 pań, które zgłosiły się do konkursu organizowanego przez Fundację Jedyna Taka.

I Wybory Miss Polski na wózku - wyniki i galeria >>>

Gratulujemy wszystkim Zwyciężczyniom!

(asz/jp)

Zobacz więcej na temat: konkurs niepełnosprawni

Czytaj także

Wózek nie przekreśla marzeń niepełnosprawnych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 16:09
Radiowa Jedynka towarzyszyła zeszłorocznemu, pierwszemu konkursowi: Miss Polski na wózku 2013. W tym roku, ruszyły już przygotowania do wyborów kolejnej miss.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II Wybory Miss Polski na wózku - kobiecość w nowych warunkach

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 17:46
- Mocno tego aspektu dotykamy, tu trzeba założyć sukienkę, buty na obcasie i pokazać się publicznie na wózku. Dla kobiet to temat trudny, chciałam się z nim zmierzyć, stąd decyzja o udziale w konkursie - mówi Beata Jałocha, finalistka II Wyborów Miss Polski na Wózku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt "440 km". Zmienić na lepsze los niepełnosprawnych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 15:49
- Ten projekt połączył różne moje zainteresowania i pasje, ale też moją misję życiową, czyli działania społeczne, wspieranie kobiet i fotografowanie - mówiła w Jedynce Sylwia Nikko-Biernacka, szefowa Fundacji "Machina Fotografika".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolanta Kramarz: pies uratował mi życie

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 14:34
Każdy pies przewodnik przy pomocy wyuczonego nieposłuszeństwa nie wykona komendy, która zagrażałaby jemu i człowiekowi - powiedziała Jolanta Kramarz, prezes fundacji "Vis Maior".
rozwiń zwiń