Plan prywatyzacyjny zagrożony

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 14:39
Realizacja tegorocznego planu prywatyzacyjnego będzie bardzo trudna. Jakie wobec tego asy w rękawie może mieć Ministerstwo Skarbu Państwa i czy będzie na czym zarobić?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu

Prof. Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego podkreśla, że wykonanie prywatyzacji jest aktualnie na poziomie jednej trzeciej planu, a minęło już pół roku. - Ale często w końcu roku następuje przyspieszenie. Należy się jednak spodziewać, że plan w pełni nie będzie zrealizowany, przy czym nie jest to dramat dla budżetu - powiedziała prof. Mączyńska.

Zdaniem analityków giełdowych warto zajrzeć na listę spółek przeznaczonych do prywatyzacji. Chociaż bywają tu niespodzianki. W połowie roku miał debiutować Polski Holding Nieruchomościowy, ale wokół transakcji zapadła cisza.

Skarbowi Państwa pozostaje jeszcze sprzedaż tzw. resztówek, czyli pozostałych akcji w spółkach wcześniej prywatyzowanych. Analitycy spodziewają się w tym roku m.in. sprzedaży takich akcji PZU.

Materiał przygotował Krzysztof Rzyman.

ei

Czytaj także

Turcy nie kupią PLL LOT, bo zakazuje tego UE

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 10:11
Przepisy unijne były powodem tego, że linie Turkish Airlines wycofały się z planów kupna PLL LOT - poinformował prezes tureckiego przewoźnika Temel Kotil.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd sprawdzi postępy w prywatyzacji

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 06:17
Ministrowie wysłuchają informacji o realizacji planu prywatyzacji na lata 2012-2013. Docelowo, rząd chce sprywatyzować 85 proc. spółek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd ma kłopot z nadzorem nad swymi spółkami

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 19:45
Andrzej Nartowski, prezes Polskiego Instytutu Dyrektorów, powiedział w "Popołudnie z Jedynką”, że w ministerstwie rolnictwa mamy do czynienia z problemem "nadzoru właścicielskiego”.
rozwiń zwiń