Plan prywatyzacyjny zagrożony

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 14:39
Realizacja tegorocznego planu prywatyzacyjnego będzie bardzo trudna. Jakie wobec tego asy w rękawie może mieć Ministerstwo Skarbu Państwa i czy będzie na czym zarobić?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu

Prof. Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego podkreśla, że wykonanie prywatyzacji jest aktualnie na poziomie jednej trzeciej planu, a minęło już pół roku. - Ale często w końcu roku następuje przyspieszenie. Należy się jednak spodziewać, że plan w pełni nie będzie zrealizowany, przy czym nie jest to dramat dla budżetu - powiedziała prof. Mączyńska.

Zdaniem analityków giełdowych warto zajrzeć na listę spółek przeznaczonych do prywatyzacji. Chociaż bywają tu niespodzianki. W połowie roku miał debiutować Polski Holding Nieruchomościowy, ale wokół transakcji zapadła cisza.

Skarbowi Państwa pozostaje jeszcze sprzedaż tzw. resztówek, czyli pozostałych akcji w spółkach wcześniej prywatyzowanych. Analitycy spodziewają się w tym roku m.in. sprzedaży takich akcji PZU.

Materiał przygotował Krzysztof Rzyman.

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Turcy nie kupią PLL LOT, bo zakazuje tego UE

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 10:11
Przepisy unijne były powodem tego, że linie Turkish Airlines wycofały się z planów kupna PLL LOT - poinformował prezes tureckiego przewoźnika Temel Kotil.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd sprawdzi postępy w prywatyzacji

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 06:17
Ministrowie wysłuchają informacji o realizacji planu prywatyzacji na lata 2012-2013. Docelowo, rząd chce sprywatyzować 85 proc. spółek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd ma kłopot z nadzorem nad swymi spółkami

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 19:45
Andrzej Nartowski, prezes Polskiego Instytutu Dyrektorów, powiedział w "Popołudnie z Jedynką”, że w ministerstwie rolnictwa mamy do czynienia z problemem "nadzoru właścicielskiego”.
rozwiń zwiń