X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z GMO będzie jak z ACTA?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 18:30
Ponad pół roku temu prezydent Bronisław Komorowski zawetował ustawę o nasiennictwie i wprowadził do Sejmu swoją ustawę.
Audio
Z GMO będzie jak z ACTA?
Foto: Glow Images/East News

Jutro w Sejmie ma odbyć się pierwsze czytanie projektu. – Podzielamy obawy 70 proc. polskiego społeczeństwa dotyczące żywności genetycznie modyfikowanej – przyznał Jarosław Żaczek z Solidarnej Polski. Obawy potęgują informacje mówiące o tym, że GMO jest szkodliwe dla zdrowia i środowiska. – Nie jesteśmy przeciwni tej ustawie, natomiast uważamy, że zawiera pewne błędy, które podczas prac legislacyjnych powinny ulec poprawieniu – zaznaczył gość Jedynki.

Podobne stanowisko na temat ustawy wyraził Maciej Wydrzyński z Ruchu Palikota. – Ruch jest zdecydowanie przeciw GMO – powiedział. Jeśli chodzi o ustawę, to zdaniem gościa Jedynki "nie jest ona najgorsza". – Natomiast ma bardzo dużo luk, które pozwalają tylnymi drzwiami wprowadzać GMO do Polski – zauważył. Wydrzyński zwrócił uwagę, że ustawa nie definiuje dokładnie obrotu materiałem siewnym GMO. 

Dorota Niedziela z Platformy Obywatelskiej, odnosząc się do projektu ustawy, zauważyła, że przesuwa on dyskusję nad GMO na późniejszy czas. – Czas, który jest nam wszystkim potrzebny – tłumaczyła. Podkreśliła, że GMO jest bardzo trudnym i obszernym tematem. Zdaniem gościa Jedynki nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy GMO jest szkodliwe, czy nie. – GMO dotyczy medycyny, rolnictwa, żywności i innych dziedzin życia. Jeśli GMO będziemy traktować jak straszaka, to tak naprawdę nikt z nas nie zrozumie, o co chodzi – stwierdziła Niedziela.

>>>Przeczytaj pełny zapis debaty

– Prawo i Sprawiedliwość jednoznacznie mówi o tym, że jest przeciwko wprowadzeniu GMO na terytorium Polski – podkreślił Dariusz Bąk (PiS).

Przeciwne GMO jest  także Polskie Stronnictwo Ludowe. – Nie dla GMO pod warunkiem, że Unia Europejska też powie nie – wyraził stanowisko Krzysztof Borkowski (PSL).

W debacie udział wzięli: Dorota Niedziela PO, Dariusz Bąk PiS, Maciej Wydrzyński – RP, Krzysztof Borkowski – PSL, Romuald Ajchler – SLD, Jarosław Żaczek – SP.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polska bez GMO?"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2010 18:15
Przedstawiciele Koalicji "POLSKA WOLNA OD GMO" protestują przeciwko legalizacji upraw roślin modyfikowanych genetycznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesteśmy skazani na zmutowane jedzenie?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2011 17:45
Dwa artykuły Ustawy o nasiennictwie wywołały w Polsce ostrą dyskusję zwolenników i przeciwników żywności genetycznie modyfikowanej. Eksperci, goście "Klubu Trójki", przedstawili argumenty każdej ze stron.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Precz z GMO

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2011 16:30
Marek Sawicki (Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi): Dopóki nie mamy pełnej jasności, to, co budzi lęk i niepokój, powinno być odroczone w czasie. Trzeba doprowadzić do tego, żeby cała Europa była wolna od GMO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Azory wolne od GMO, by żywność była zdrowsza

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2011 14:23
Autonomiczne władze portugalskich Azorów postanowiły, że archipelag ten będzie strefą wolną od żywności modyfikowanej genetycznie.
rozwiń zwiń