X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatr Polskiego Radia zainaugurował działalność Studia Piosenki

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 19:00
- Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia stanie się kuźnią nowych kadr polskiej rozrywki na skalę ogólnopolską – zapowiada dyrektor Teatru Janusz Kukuła.
Audio
  • Spektakl muzyczny "Rodzynki, stroskane winogrona" (Jedynka)
W koncercie wzięli udział m.in. Ewa Prus i Kamil Studnicki
W koncercie wzięli udział m.in. Ewa Prus i Kamil StudnickiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Podczas uroczystego wieczoru inaugurującego działalność Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia na scenie Studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie zaprezentowany został spektakl muzyczny "Rodzynki, stroskane winogrona" na podstawie tekstów Juliana Tuwima pod kierownictwem artystycznym Janusza Gasta i Janusza Kukuły oraz w opracowaniu muzycznym Marcina Partyki. Wystąpili: Beata Banasik, Łukasz Jemioła, Justyna Panfilewicz, Ewa Prus, Natalia Sikora i Kamil Studnicki. Koncert poprowadzili: aktorka Anna Cieślak i Paweł Sztompke – kierownik redakcji muzycznej radiowej Jedynki.

Koncertowa Jedynka >>
koncert 1200.jpg
Największe wydarzenia z radiowego studia i światowych scen

– Nikomu nie trzeba udowadniać, że piosenka jest niezwykle lubianym gatunkiem rozrywki. Codziennie towarzyszy nam w drodze do pracy, a po pracy tworzy miłą, przyjazną atmosferę, dzięki której możemy się relaksować, bawić. Bez względu na to, z jakim rodzajem piosenki mamy do czynienia – zawsze znajdą się jej wielbiciele. Pod warunkiem, że będzie wykonywana na odpowiednio wysokim poziomie artystycznym – twierdzi Janusz Gast, współkierownik artystyczny spektaklu – razem z Januszem Kukułą, głównym reżyserem Teatru Polskiego Radia. – Teatr Polskiego Radia to magiczne miejsce, niezwykle cenne dla polskiej kultury.

Dzięki swoim prezentacjom – o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych – od wielu lat posiada ogromną rzeszę stałych słuchaczy. Uwzględniając markę Teatru Polskiego Radia i ogromny dorobek Polskiego Radia w dziedzinie promowania polskiej piosenki, nie ulega wątpliwości, że to miejsce, jak żadne inne, najbardziej nadaje się do powołania Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia – dodaje Gast, współtwórca idei Studia Piosenki.

Do udziału w koncertach organizowanych przez Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zostaną zaproszeni młodzi, utalentowani wykonawcy, laureaci wielu przeglądów oraz krajowych festiwali, którzy w nowych aranżacjach i interpretacjach wykonają znane i lubiane przeboje polskich autorów i kompozytorów. – W większości ukształtowane artystycznie osobowości to niewykorzystany potencjał, który wobec braku zainteresowania stacji telewizyjnych, tu właśnie powinien znaleźć miejsce, gdzie mógłby kontynuować swą dalszą karierę artystyczną - podkreśla Janusz Kukuła.

Koncerty Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia odbywać będą się raz w miesiącu. 

asz/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czadu Maryla, czyli benefis muzyczno-sportowy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 17:15
Gdzie, jak nie w Polskim Radiu? Z kim, jak nie przyjaciółmi, najbliższymi współpracownikami i najwierniejszymi fanami? Posłuchaj benefisu Maryli Rodowicz, który wypełnił recital na dwie gitary, wspomnienia i anegdoty oraz mnóstwo wzruszeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kukuła o kryminalnej przyszłości Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 16:25
- Kryminał to niezwykle popularny gatunek, dlatego postanowiliśmy przenieść go na scenę - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń