Radiowa Jedynka wyróżniona przez Fundację Szansa dla niewidomych

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 14:29
Program Pierwszy Polskiego Radia zajął II miejsce w czternastej edycji konkursu IDOL organizowanego przez Fundację Szansa dla Niewidomych.
Audio
  • Marek Kalbarczyk prezes fundacji Szansa dla Niewidomych (Materiał Patryka Michalskiego/ Ekspres Jedynki)
Radiowa Jedynka wyróżniona przez Fundację Szansa dla niewidomych
Foto: Glow Images/East News

Nagrodę, podczas Międzynarodowej Konferencji "REHA for the blind in Poland”, odebrał zastępca dyrektora-redaktora naczelnego Radiowej Jedynki – Marek Mądrzejewski.

Program 1 Polskiego Radia został wyróżniony w konkursie IDOL 2016 w kategorii Media za "nadawanie, realizację i tworzenie materiałów dotyczących problemów środowiska osób niewidomych i niedowidzących, a audycje, programy, relacje i artykuły przygotowywane są w taki sposób, że osoby niewidome i słabowidzące mogą być ich pełnoprawnym odbiorcą w sposób nieskrępowany i samodzielny”.

Fundacja Szansa dla Niewidomych została założona w 1992 roku przez niewidomych i ich widzących przyjaciół. Jej działania koncentrują się na wspieraniu osób, które straciły wzrok, a medycyna nie daje im nadziei na poprawę losu.

W Europie i Ameryce Północnej niewidomi i niedowidzący są zrehabilitowani i oprzyrządowani na taką skalę, że dorównują widzącym. Fundacja Szansa dla Niewidomych stara się by tak było i w Polsce. Jest przede wszystkim organizacją, która doradza niewidomym i słabowidzącym jak aktywnie żyć i odnosić sukcesy. Jej beneficjenci biorą udział w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach, w trakcie których otrzymują niezbędne materiały szkoleniowe m.in. podręczniki dotyczące nowoczesnej rehabilitacji.

Świat dotyku, dźwięku i magnigrafiki. Wielkie spotkanie niewidomych, niedowidzących i ich bliskich to XIV edycja Międzynarodowej Konferencji "REHA for the blind in Poland", która w tym roku  odbywa się pod hasłem: "Wybitni niewidomi – ich wpływ na rozwój nowoczesnych społeczeństw” .

Jacek Kołtuniak/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak