Artur Wolski, kolejny raz "Dziennikarzem medycznym roku"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 16:25
Artur Wolski, redaktor Programu 1 Polskiego Radia, drugi rok z rzędu, został nagrodzony w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku” organizowanym przez Stowarzyszenie "Dziennikarze dla Zdrowia”.
Artur Wolski z nagrodą Kryształowego Pióra
Artur Wolski z nagrodą Kryształowego PióraFoto: Wojciech Kusiński/PR

Celem konkursu "Dziennikarz Medyczny Roku” jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych dziennikarzy, którzy w minionych dwunastu miesiącach podjęli trud niełatwej tematyki zdrowotnej, wyróżniając się przy tym kreatywnością oraz umiejętnością przekazywania swoim czytelnikom, słuchaczom i widzom nawet najtrudniejszych tematów medycznych.


Artur Wolski został uhonorowany I nagrodą w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku 2016” w kategorii "audycje radiowe” w uznaniu walorów merytorycznych, kreatywności i zaangażowania w realizacje audycji radiowych, których tematem są trudne zagadnienia związane z propagowaniem wiedzy o zdrowiu.

Artur Wolski studiował na wydziale lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, a także na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, uzyskując tytuł mgr. politologii. Jest również absolwentem Wydziału Pielęgniarskiego. W radiowym dorobku posiada wiele audycji, głównie o tematyce medycznej. W programach z cyklu: "W Pracowniach Polskich Uczonych”, "Mapa Nauki Polskiej” czy "Teatr Nauki”, przez wiele lat zbierał dźwiękowe dokumenty dokonań polskich naukowców w kraju i za granicą. Dziś kontynuuje tę pasję w formie popularyzacji wiedzy na antenie Polskiego Radia. Rzetelność, prawo do prawdy i poszanowanie godności osobistej człowieka ale i jego zdrowia – to nadrzędne wartości, które promuje w ramach jedynkowej audycji "Eureka”.

PR/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak