Audycja specjalna. Jedynka na Starych Powązkach

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 12:45
1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, towarzyszyliśmy Wam podczas odwiedzania grobów bliskich. Ze Starych Powązek w Warszawie została nadana audycja specjalna.
Audio
  • Audycja specjalna. Jedynka na Powązkach, cz. 1
  • Monika Tarka i Robert Kilen ze Starych Powązek w Warszawie cz. 1 (Audycja specjalna/Jedynka)
  • Monika Tarka i Robert Kilen ze Starych Powązek w Warszawie cz. 2 (Audycja specjalna/Jedynka)
  • Rozmowa z Jerzym Kisielewskim, członkiem zarządu Społecznego Komitetu Opieki Nad Starymi Powązkami (Ekspres Jedynki)
Stare Powązki w Warszawie
Stare Powązki w WarszawieFoto: Shutterstock/Grand Warszawski

W godz. 10.00 - 12.00 na najsłynniejszej stołecznej nekropolii byli Jolanta Fajkowska i Marcin Kusy. Podczas audycji dziennikarze wspominali zmarłych artystów Wojciecha Młynarskiego i Zbigniewa Wodeckiego, a także rozmawiali z Jerzym Kisielewskim o tegorocznej kweście organizowanej przez Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami oraz z mecenas Moniką Mużacz-Kowal z IPN o wystawie "Kwatera Ł". Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

Od 13.00 do 15.00 Monika Tarka i Robert Kilen zaprosili na refleksyjny spacer po Powązkach niezwykłych. Historia odbita w nagrobkach. Wyjątkowe dzieła sztuki. Niezwykłe ludzkie historie. Poza tym gośćmi byli kwestujące aktorzy: Dorota Stalińska i Karol Strasburger. Posłuchaj wszystkich rozmów

mg/ag/kh

Czytaj także

Opłaty za groby. Nie taki wieczny odpoczynek

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 15:15
Żegnając kogoś bliskiego zwykle mówimy, że odprowadzamy go na miejsce wiecznego spoczynku. Jednak - jak się okazuje - prawo do miejsca na cmentarzu wcale nie jest wieczne!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkich Świętych. Nie daj się okraść na cmentarzu

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 14:43
- Złodzieje, nawet w tak ważnych dniach, nie próżnują i wykorzystują tłok oraz fakt, że jesteśmy bardziej zaangażowani innymi sprawami - mówi w "Czterech porach roku" mł. inspektor Mariusz Ciarka z zespołu prasowego KG Policji.
rozwiń zwiń