Radiowa Jedynka na 42. Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 17:20
Jak co roku Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie była miejscem kultowej już imprezy rekreacyjno-sportowej.
Audio
  • Rozmowa z Julianem Gozdowskim, pomysłodawcą Biegu Piastów (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Leszek Kosiorowski - rzecznik Biegu Piastów i Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego o budowie na Polanie Jakuszyckiej Dolnośląskiego Centrum Sportu (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Maciej Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów
  • Walter Judka, 42 krotny uczestnik Biegu Piastów (Sygnały Dnia/Jedynka)
  • Rozmowa z najlepszym Polakiem Janem Antalcem oraz wizyta w Szkole Mistrzostwa Sportowego (W samo południe/Jedynka)
  • Polacy stanęli na podium 42. Biegu Piastów (Polska i Ś‌wiat/Jedynka)
  • Rozmowa z burmistrzem Szklarskiej Poręby Mirosławem Grafem i burmistrzem Świeradowa-Zdroju Rolandem Marciniakiem (Wyszehradio/Jedynka)
  • Relacja Patryka Michalskiego z zakończenia 42. Biegu Piastów (Przy muzyce o sporcie/Jedynka)
Uroczyste wręczenie nagród od Radiowej Jedynki - Emilia Romanowicz i Jan Antolec
Uroczyste wręczenie nagród od Radiowej Jedynki - Emilia Romanowicz i Jan AntolecFoto: Magdalena Miętek

42. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego to kilka dni zmagań, kilkanaście biegów dla każdego (wyczynowców, amatorów, młodzieży, dzieci, rodzin oraz miłośników biegania na nartach nocą), tysiące zawodników i wiele dodatkowych atrakcji.


xx 

Dziennikarze Radiowej Jedynki, która jest patronem medialnym tej najstarszej i największej w Polsce imprezy narciarskiej, byli w ten weekend w Szklarskiej Porębie. Klaudia Porębska, Monika Tarka, Krzysztof Grzesiowski, Robert KilenPatryk MichalskiDaniel Wydrych na bieżąco informowali słuchaczy o najważniejszych wydarzeniach.

W sobotę (3 marca) nadaliśmy specjalne wydania "Sygnałów Dnia" oraz "Jedynego Takiego Miejsca" prowadzonych z Polany Jakuszyckiej. Relacji z Biegu Piastów posłuchać można było także w niedzielę (4 marca) w audycji "Wyszehradio".

W sobotę na koronnym dystansie 50 km Polak Jan Antolec zajął drugie miejsce i oprócz medalu otrzymał nagrodę radiowej Jedynki dla najlepszego polskiego zawodnika. Członek kadry narodowej i olimpijczyk z Soczi o przysłowiowy paznokieć przegrał z Czechem Irzim Roczarkiem. Nagrodę radiowej Jedynki dostała też najlepsza Polka Emilia Romanowicz.

mat. promocyjne, kk/ag

Zobacz więcej na temat: Bieg Piastów